Kuriozitete
Ishin UFO? Një disk fluturues u pa mbi rezidencën e Harry dhe Meghan
Konspiracionet për ekzistencën e UFO-ve janë nga më të shumtat. Këtë herë prani e tyre duket se është barë në shtëpinë e Harry-t dhe Meghan-it. Mësohet se  një disk fluturues dyshohet se u pa teksa rrinte pezull pranë rezidencës së...
E pabesueshme! Kompania në Kaliforni prodhon birrë duke përdorur ujin e ndotur të dushit
Pasi  të dëgjoni mënyrën më të fundit se si mund të prodhohet birra, me siguri do të hiqni dorë prej saj. Një firmë në Kalifornia  ka vendosur që të prodhojë birrë nga riciklimi i ujit të ndotur të dushit. Përfaqësuesit...
Fshati më i heshtur në botë, shumica e banorëve janë shurdhë-memec
Dadkhai një fshati më i heshtur në botë. Ai ndodhet në Indi, në majë të një kodre që e rrethojnë Himalajet. Aty jetojnë mbi 300 familje, por nuk dëgjohen zhurma nga fëmijët apo gumëzhima njerëzish. Kjo për shkak se në...
“I kam hasur çdo ditë”/ Piloti: Shumë avionë ushtarakë janë zhdukur
Janë të shumta dyshimet që qarkullojnë se NASA, apo dhe qeveria e ushtria amerikane fshehin diçka rreth ekzistencës së alienëve. Së fundmi, dëshmia e një ish-piloti të forcave amerikanë i ka përforcuar këto dyshime. Ryan Graves ka deklaruar se ha...
22-vjeçarja braktisi shkollën e mjekësisë dhe fiton mijëra dollarë duke shitur pështymën e saj
Zhvillimi i rrjeteve sociale ka sjellë në treg mundësi nga më të ndryshmet për të fituar para. Por, rasti më i fundit është ai më i çuditshmi që keni dëgjuar ndonjëherë. Lad Bible shkruan se një studente e mjekësisë në...
Arrestohet pasagjeri i avionit, që hapi derën në ajër
Kaosi përfshiu udhëtarët e një avioni, pasi një pasagjer hapi derën në ajër pasi kapi levën e urgjencës. Momenti i tmerrshëm u regjistrua ku dukeshin pasagjerët të shtrënguar në vendet e tyre ndërsa një erë e madhe kaloi nëpër avion....
Zbulohet në xhungël një qytet i lashtë Maja që ishte ‘e pamundur për t’u gjetur’
Zbulimi i pabesueshëm i një qyteti të lashtë Maja, i cili dikur ishte 'i pamundur' për t'u gjetur, po ndryshon mënyrën se si njerëzit e kuptojnë se si kanë jetuar njerëzit e qytetërimeve të kaluara. Ata mund të mos kenë...
Gjerdani i humbur u gjet në rrënojat e Titanikut 111 vjet më vonë
E mbani mend gjerdanin e madh, të shkëlqyeshëm dhe shumë të vlefshëm që Rose hodhi në oqean në fund të Titanikut? Epo është  i vërtetë dhe është gjetur. Mirë, gjerdani i vërtetë nuk përmban një diamant të madh blu, por...
Shkencëtarët krijojnë baterinë që mund të karikojë telefonin në 60 sekonda
  Shkencëtarët arritën të krijonin një bateri që mund të rikarikonte plotësisht një smartphone në vetëm 60 sekonda. Të bëra me alumin, ato u sugjeruan si një zëvendësim i mundshëm për shumë bateri, me të cilat njerëzit u është dashur...
Gerard Pique e pranon: Un jam një “kukull” për të dashurën time!
Gerard Pique tani po jeton lirshëm dashurinë e tij me Clara Kia. Ish-futbollisti i Barcelonës u nda nga Shakira, por publiku nuk e la të shijonte momentet me të dashurën akoma edhe sot. Gerard Pique mori shumë mesazhe negative, për...
Koreografi nuk pajtohet me mendimin e kritikes, ia lyen fytyrën me jashtëqitje qeni
Një koreograf është pezulluar nga puna, pasi thuhet se ka lyer me jashtëqitje qeni në fytyrë, një kritike që i kishte bërë vlerësim negativ. Shfaqja e re e Marco Goecke “In The Dutch Mountains” ishte komentuar nga kritikja Wiebke Huster. Ajo...
Nuk është Venecia! Ky është vendi më romantik i Europës, që ia vlen ta vizitoni çift
Shumica prej nesh mund të mos jenë të "entuziazmuar" për ditën e Shën Valentinit, por një gjë është e sigurt, askush nuk do t'i thoshte jo një udhëtimi të qetë e romantik për të dy.  Dhe për shkak se gjërat...
Pse Rihanna nuk u pagua për performancën në Super Bowl?
Rihanna dha një nga performancat më të mira të karrierës së saj në pjesën e parë të finales së Super Bowl, ku këndoi hitet e saj më të mëdha. Po ashtu këngëtarja e njohur ka treguar se është shtatzënë me...
FOTOT/ Biznesmeni e kthen avionin në një vilë luksoze, ku vetëm një natë kushton 7000 $
Të jetosh brenda një aeroplani duket se është një ide që magjeps shumë njerëz, pasi gjithnjë e më shumë persona vendosin të kthejnë një avion që nuk përdoret në shtëpinë e tyre. Dhe ndërsa shumica i drejtohen vetë-ndërtimit dhe DIY,...
Proteo, qeni që shpëtoi mijëra njerëz nën rrënoja, ngordh në krye të detyrës!
Një nga qentë e shpëtimit të ushtrisë meksikane, i quajtur Proteo, ka ngordhur në krye të detyrës, teksa ndodhej në Turqi për operacionet e kërkim-shpëtimit. Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Mbrojtjes Kombëtare të vendit, Marcelo Ebrard. Mediat...
TikTok ka një “buton të fshehur” që promovon çdo video që dëshiron të bëhet virale
Për vite me radhë, TikTok ka argumentuar se faqja “For you” është e personalizuar për çdo përdorues dhe rekomandimet për video bëhen nga një algoritëm që "parashikon interesat" bazuar në aktivitetin e tyre të përgjithshëm në aplikacion. Por kjo nuk...
Si e mori emrin Mercedes? Marka që të gjithë e njohin fsheh një histori tragjike
Në 9 shkurt 1846 ka lindur inxhinieri gjerman Wilhelm Maybach, “Mbreti i Dizajnuesve” pas makinës së parë Mercedes. Maybach, djali i një marangozi që jetonte në Shtutgart, mbeti jetim në moshën 10-vjeçare. Miqtë e familjes bënë përpjekje të ndryshme për...
Pak e zgjedhin atë, por kjo është sedilja më e sigurtë në avion!
Çfarë mendoni kur rezervoni një vend në aeroplan? Disa preferojnë sediljet pranë dritares, për të pasur pamje, por edhe qetësinë e tyre. Të tjerët zgjedhin korridorin, për të pasur akses më të lehtë në tualete. Disa synojnë për sediljet e...
“Jeta e saj është në rrezik”/ Të afërmit e Britney Spears ngrenë alarmin për yllin e popit
Britney Spears ka anuluar trajtimin mjekësor, që ishte duke marrë dhe të afërmit e saj thonë se kjo lëvizje mund të jetë kërcënuese për jetën e saj. Ylli i popit asnjëherë nuk ka treguar publikisht ndonjë detaj për sëmundjen e...
Udhëtimi me avion/ Disa gjeste që bëjnë pasagjerët, por që i zemërojnë shumë stjuardesat
Pasagjerët e vrazhdë, pelenat e bebeve dhe udhëtarët që ecin zbathur në aeroplan janë disa nga gjërat që irritojnë stjuardesat. Por edhe disa përpjekje të pasagjerëve për ta bërë më të lehtë punën e ekuipazhit mund të dështojnë. “Cila është...
VIDEO/ Balena bën 800 milje e lidhur me litarë, shpëtohet nga disa peshkatarë
Një balenë është ngatërruar me një litar peshkimi dhe disa materiale të tjera që kanë për peshkim. Balena u pikas nga disa peshkatarë të cilët më pas i erdhën në ndihmë duke e çliruar. Por para kësa CNN ka mësuar...
Madonna shpërfytyrohet nga ndërhyrjet në fytyrë, fansat shokohen me pamjen e saj të re
Madonna është padyshim një nga fytyrat më të famshme dhe më të njohura në planet. Por kur ajo doli në skenë për të dhënë një çmim në Grammy 2023, të dielën mbrëma, edhe fansat e saj më besnikë u trembën...
FOTOT/ Bankierja braktis karrierën dhe kthehet në “dragua”, bën transformimin epik
Ajo e bëri realitet fantazinë e saj për të ndryshuar trupin, por familja nuk e mbështet. Një ish-bankiere, e cila e kishte ëndërr të mbulonte trupin e saj me tatuazhe dhe pirsing, është kthyer në "dragoin e parë pa gjini...
VIDEO e frikshme/ Peshkaqeni shkon afër bregut të detit, qytetarët që po notonin nuk e shohin
Ata nuk e dinin, se përndryshe mund të vdisnin nga infarkti. Notarët në Hillary Dog Beach, në Perth, Australi, po notojnë shumë pranë me një peshkaqen. Shikoni videon këtu dhe do të kuptoni pse ndonjëherë injoranca të shpëton jetën!
Ka 30 vite që punëtorëve në këtë vend nuk iu është rritur rroga
Hideya Tokiyoshi e filloi karrierën e tij si mësues i anglishtes në Tokio rreth 30 vjet më parë. Që atëherë, rroga e tij ka mbetur pothuajse e njëjtë, kështu që tre vjet më parë vendosi të fillonte të shkruante libra...
FOTOT/ Kush është pronarja e vilës superluksoze në Mykonos, ku shkojnë vetëm anëtarët e listës Forbes?
Olga Politis, pronare e kompanisë së menaxhimit të jahteve "Alpha Yacht Services" në Mykonos është pronarja e një super rezidence në ishullin turistik që cilësohet si "Katër stinët private greke". Kjo rezidencë e veçantë, që vetëm anëtarët e listës Forbes...
FOTOT/ Pegasus, superjahti i parë i padukshëm që do të ndërtohet pas disa vitesh
Si rregull, një superjaht që kushton miliona nuk kalon pa u vënë re, prandaj ata që i blejnë shpesh kërkojnë vëmendje. Por ky nuk është rasti për superjahtin e parë të padukshëm, i cili u frymëzua nga stilisti italian Joseph...
Zbuloni disa nga profesionet që rrezikohen të zëvendësohen nga robotët
Që nga publikimi i tij nëntorin e kaluar, ChatGPT i OpenAI është përdorur për të shkruar letra motivuese të rinisë, për të shkruar një libër për fëmijë dhe për disa detyra studentore. Google zbuloi se do të punësonte robotin për...
FOTOT/ Kjo është makina moderne më e shtrenjtë e shitur ndonjëherë në ankand
Chiron ishte një sukses i madh për Bugatti, pasi prodhuesi francez i automjeteve shiti të gjitha makinat, rreth 500 copë. Tashmë kompania ka edhe një arsye tjetër për të qenë krenare pasi arriti të shënojë një rekord, duke shitur në...
VIDEO/ Ben Affleck i ‘betohet’ Jennifer Lopezit se nuk është dehur, por reagimi i saj tregon tjetër gjë
Këngëtarja latine, Jennifer Lopez dhe aktori i famshëm, Ben Affleck u ribashkuan pas dy dekadash dhe kurorëzuan dashurinë e tyre në martesë, në verën e vitit 2022 në Las Vegas. Ata të dy duken shumë të dashuruar në çdo dalje....
VIDEO/ Momenti kur parukieri i shpëton jetën një burri që ishte bllokuar brenda makinës që po digjej
Justin Mouser mbylli sallonin e tij të flokëve, për të shkuar për disa ditë me pushime në Las Vegas javën e kaluar. Krahas ditëve të bukura që kaloi, ai përfundoi edhe duke rrezikuar jetën e tij për të nxjerrë një...
Si kurrë më parë/ Një kometë gjigante ‘aliene’ është nisur drejt diellit
Shkencëtarët kanë vënë re një kometë të madhe, 'aliene' që po shkon drejt diellit. Topi hapësinor 6 kilometra i gjerë, i quajtur 96P/Machholz 1, mendohet të ketë ardhur nga jashtë sistemit tonë diellor dhe po monitorohet nga anija kozmike e...
Nusja thur fustanin e saj të martesës për vetëm 45 ditë, tregon sa i kushtoi
Disa nuse të ardhshme zgjedhin ta bëjnë vetë fustanin e tyre të martesës, qoftë për arsye financiare, qoftë për t'i dhënë një karakter krejtësisht personal pamjes së tyre. Por Veronika Lindberg Heino, ose Kika, mori një vendim vërtet të pazakontë:...
VIDEO/ NASA “gjen” një kokë ariu në planetin Mars
Ndërsa një anije kozmike e NASA-s drejtoi kamerën e saj në sipërfaqen e Marsit, ajo papritmas projektoi "fytyrën e një ariu". Konkretisht, kamera e Mars Reconnaissance Orbiter, e quajtur HiRISE, kapi një imazh të shkëmbinjve të planetit, por ajo u...
FOTOT- Gjendet lloji i rrallë i maceve në Everest/ Çfarë janë Manuls dhe ç’dimë për to?
Kërkimet shkencore të kryera së fundmi në malin Everest kanë zbuluar se një specie mace e egër, e quajtur Macja e Pallas (e njohur edhe si Manul), jeton në majën më të lartë në botë. Këto mace janë sa përmasat...
Ky njeri parashikon të ardhmen me 86% saktësi/ Ja çfarë thotë “Nostradamus” i epokës dixhitale
Në janar të 1990, shpikësi dhe futuristi Ray Kurzweil botoi librin e tij të parë. Bëhet fjalë për “The Age of Intelligent Machines”, i cili flet për inteligjencën artificiale dhe parashikon popullaritetin e internetit. Është mbresëlënëse, nëse merret parasysh se...
Historia e 32-vjeçarit që fiton 38 mijë dollarë me gjysmë ore punë në ditë
JP Mancini  gjithmonë kërkonte luksin dhe pasurinë, por besonte se ishte e vështirë për t'u bërë i pasur. Janarin e kaluar, ai vendosi të jepte me qira jahtin e tij 11 metra të gjatë, i cili ishte ankoruar në Key...
‘Nuk është faji im nëse kritikohesh’/ Shakira reagon pas fotos që Pique postoi me të dashurën
Një ditë pas njoftimit të Pique  se është zyrtarisht çift me Clara Kia Marti, përgjigja nga Shakira nuk vonoi të vinte. Ylli kolumbian ka ngarkuar një video në Instagramin e saj, në të cilën ajo lexon tekstin e këngës së...
FOTOT/ Shokohet studiuesi, një krijesë deti 4 metra e gjatë del në bregdet
Një studiues detar gjeti një ngjalë amerikane 'të rrallë' rreth 4 metra të gjatë, që lahej në ujërat e Teksas. Ai u habit për madhësinë e saj, pasi nuk kishte parë kurrë më parë një ngjalë me këto përmasa. Ngjalat...
Doni t’i bëni partneres një surprizë të tillë/ Ja sa kushton propozimi në brigjet e Senës me Kullën Eiffel në sfond
Kulla Eiffel është një nga destinacionet ku çiftet zgjedhin që të bëjnë dhe marrin propozimet për martesë. Siç thekson gazeta franceze “Le Parisien”, në brigjet e Senës, çifte nga e gjithë bota i drejtohen kompanive që garantojnë organizimin më të...
VIDEO/ Rruga ishte përmbytur, ja zgjidhja që gjeti ky djalë për të kaluar nga njëra anë në tjetrën
Moti i keq, me erëra të forta dhe shira të dendur ka mbizotëruar sot në Athinë, Greqi, ku nuk ka munguar edhe rënia e breshërit. Intensiteti i reshjeve ishte aq i madh sa më rrugët brenda kryeqytetit është dashur ndërhyrja...
Pas çasteve romantike mes Luizit dhe Kiarës/ Flori Mumajesi bëhet nostalgjik për puthjen me Soni Malajn (FOTOT)
Flori Mumajesi është një nga kantautorët më të suksesshëm të vendit, pasi ka krijuar këngë që vazhdojnë të mbeten ende në memorien e njerëzve, nga ato më ritmike e deri tek baladat e ndjera. Rreth një muaj më parë Flori...
VIDEO/ Fjalët e fundit të një burri që po vdes për gruan e tij janë shumë të dhimbshme!
Një video që po qarkullon së fundmi në rrjetet sociale ka prekur mijëra përdorues. Në të duket një burrë i moshuar, që i thotë fjalët e  fundit gruas së tij prej 64 vitesh, ndërsa ishte në shtratin e vdekjes. Videoja,...
Kujdes! Kjo është sjellja e zakonshme që bëjmë në çift dhe që çon drejt ndarjes
Studiuesit kanë zbuluar faktorin kyç që ndikon në pridhjen e një marrëdhënie, e mandej në divorc në rast martese. John Gottman, pas 40 vitesh kërkime mbi çiftet dhe monitorimin e evolucionit të marrëdhënieve të tyre, mund të thotë me siguri...
Teoria e pabesueshme konspirative/ Titaniku nuk u fundos kurrë (VIDEO)
Një teori e pabesueshme konspiracioni ka vënë në mendime mijëra përdorues të TikTok. Më 15 prill 1912, Titaniku u mbyt pasi goditi një ajsberg në Oqeanin Atlantik. Por njerëzit kanë filluar ta dyshojnë pasi kanë parë një video nga TikToker,...
FOTOT/ Shkencëtarët ‘zbërthejnë’ mumjen ‘Golden Boy’, adoleshenti që vdiq 2300 vjet më parë
Me ndihmën e skanimeve CT, shkencëtarët së fundmi arritën të "zbërthejnë" në mënyrë dixhitale mumjen e një djali adoleshent që vdiq rreth 2300 vjet më parë dhe i përkiste një klase më të lartë shoqërore. Sipas njoftimit të lëshuar nga...
FOTOT/ Kylie Jenner shfaqet me fustanin me kokë luani, por pse u zemëruan fansat?
Kylie Jenner i pëlqen të tërheqë vëmendjen e paparacëve në çdo dalje të saj, por këtë herë fansat e saj e janë zemrëuar me zgjedhjen e saj. Ajo u shfaq në një sfilatë mode në Javën e Modës në Paris,...
VIDEO/ Momenti kur pronari përleshet me tre grabitësit që iu futën në shtëpi dhe fiton ‘betejën’
Herë pas here kemi dëgjuar dhe lexuar momente tronditëse nga ndonjë grabitje. Zakonisht kur grabitësit hynë për të vjedhur një shtëpi, ata vendosin të veprojnë kur njerëzit janë larg. Por këta grabitës e llogaritën gabim dhe gjërat morën një rrjedhë...
Kometa jeshile po i afrohet pikës më të afërt me Tokën, ja kur mund ta shikoni me sy të lirë
Një kometë jeshile, që nga Epoka e Gurit, do të afrohet në pikën e saj më të afërt me Tokën javën e ardhshme, gjë kjo që ndodh vetëm ‘një herë në jetë’. Kometa C/2022 E3 (ZTF) është e dukshme përmes...
Pesë shenjat si ta dallojmë një marrëdhënie që nuk do të zgjasë
Ka disa marrëdhënie, të cilat që në fillim na bëjnë të ndihemi sikur janë të destinuara të zgjasin, ndoshta edhe të zhvillohen në marrëdhënie gjatë gjithë jetës, dhe të tjera ku mendojmë se diçka nuk shkon me ne, por që...
Pasi dolën lajmet se e kishte tradhtuar/ Pique i bën dhuratë të dashurës së re një ‘operacion plastik’
Gerard Pique ka nisur një kapitull të ri në jetën e tij, pasi u lidh me 22-vjeçaren Clara Chia dhe i dha fund marrëdhënies 10-vjeçare me Shakiran. Tashmë paparacët spanjollë janë bërë hija e çiftit për të mësuar më shumë...
Martohen anëtarët e grupit Maneskin/ Postojnë fotot që askush nuk i priste
Maneskin e kanë mësuar publikun e tyre me paraqitje të çuditshme, por askush nuk e priste foton që ata postuan në llogarinë e tyre zyrtare në Instagram. Grupi që fitoi vendin e parë në Eurovizion, duke përfaqësuar Italinë, kanë publikuar...
FOTOT/ Si të parandaloni gërvishtjen e makinës në parking nga shoferët e pakujdesshëm
Një burrë bleu një Tesla dhe gjeti një teknikë të zgjuar për të parandaluar çdo shofer të pakujdesshëm që parkon pranë tij të mos ia gërvisht atë. Ai vendosi që në momentin që do të parkonte makinën të vinte pranë...
FOTO/ Nuk i lë vend imagjinatës, Jennifer Lopez shfaqet në premierën e filmit me fustanin transparent
Filmi i shumëpritur “Shotgun Wedding” u shfaq premierë në Los Angeles. Ndërsa protagonistët e tij pozuan për fotografët, sigurisht që vëmendjen më të madhe e ka marrë Jennifer Lopez, e cila është edhe protagonistja kryesore. Ylli latin kishte veshur një...
FOTOT/ Kim Kardashian blen në ankand kryqin me diamant të princeshë Dianës
Një bizhuteri e veçantë, që i përkiste princeshë Dianës është blerë nga Kim Kardashian. Kardashian bleu kryqin me diamant në ankandin e Sotheby's, që është shitur për dyfishin e çmimit që pritej. “Është një send i çmuar falë përmasave, ngjyrës...
VIP-at shqiptarë të “Big Brother” nuk marrin vesh! Dea i propozon Amos të luajnë lojën e pistë
Jo më larg se mbrëmjen e djeshme produksioni i Big Brother Vip Albania i ka tërhequr banorëve vëmendjen për fjalorin e përdorur dhe gjestet e përdorura karshi njeri-tjetrit. Teksa javën që shkoi çfarë nuk dëgjuam nga gojët e VIP-ave shqiptarë...
Ka shanse për të shpëtuar! Ky është vendi më i mirë për t’u fshehur në rast shpërthimi bërthamor
Shanset për t’i mbijetuar një shpërthimi bërthamor janë trajtuar në një studim që është publikuar së fundmi. Në momentin që ndodh shpërthimi edhe nëse jeni duke u fshehur brenda ose mjaft larg për të shmangur vdekjen e menjëhershme, presioni i...
Këngëtarja shqiptare në pritje të ëmbël, shfaqet me barkun e rrumbullakosur pranë bashkëshortit
Këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira dhe bashkëshorti i saj, Alberto Botia së shpejti do të bëhen prindër për herë të parë. Ndonëse çifti ka mbajtur një profil të ulët në lidhje me lajmet e shtatzënisë së Eleni Foureira dhe...
27-vjeçari transgjinor merr pjesë te “MasterChef”/ Do të fitojë çmimin që të bëjë operacionin e ndryshimit të gjinisë
MasterChef 7 në Greqi ka tërhequr vëmendjen e publikut për shkak edhe të rrëfimeve të kandidatëve, të cilat kanë prekur jurinë. Një prej tyre është rrëfimi i 27-vjeçarit Emilios, një djalë transgjinor që pëlqen gatimin dhe dëshiron të fitojë çmimin....
“E ndjej veten si prostitutë”/ Po Amos çpati?
“E ndjej veten si prostitutë”, kështu është shprehur aktori Amos Muji Zaharia, në një moment në shtëpinë e Big Brother Vip, ndërsa vajzat Kiara e Efi që kanë qenë pranë tij janë habitur. Diskutimi: Amos: E ndjej veten si prostitutë!...
Pique nuk ia përton Shakirës: Do vij në stadium me ‘Twingo’
Tashmë ‘luftën’ mes Pique dhe Shakirës mund ta konsiderojmë të hapur! Pas deklaratave, që Shakira i përcolli përmes këngës tashmë Gerard Piqur është hedhur në kundërsulm. Këngëtarja në këngën e re i referohet 22-vjeçares me të cilën përflitet se ish-partneri...
“Rolex me Casio… Ferrari me Twingo”/ Kompanitë e famshme bullizojnë Shakirën pas këngës për Piquen
Ka pak ditë që është publikuar, por kënga e re e Shakirës me titull "Bzrp Music Sessions 53" kryeson listat. Në tekstin e saj këngëtarja duket se e krahason tradhtinë e partnerit të saj, Gerard Pique, me makina dhe orë....
“Idiot, injorant, na e shpife”/ Kejvina nuk pushon së ofenduari Luizin, produksioni bën sehir!
Një fjalë e përdorur nga Luizi, konkretisht çapaçula drejtuar të gjithë banorëve, ka agravuar debatin me Armaldo Kllogjerin, në shtëpinë e Big Brother Vip. Armaldo i ka kërkuar që atë të mos e përfshijë në mesin e “çapaçulave”, por Luizi...
FOTOT/ Kiara Tito bëhet për spital, vjen ambulanca dhe e merr
Kiara Tito, konkurrentja e Big Brother Vip Albania është dërguar me urgjencë në spital, pasi ka pësuar tërheqje muskulare. Sikurse shihet edhe nga videot e postuar në rrjet, Kiara ishte duke rregulluar disa karrigë me Luizin, Efin dhe Tean, kur...
Studimi/ Stresi rrit rrezikun e demencës, më problematikë janë… meshkujt!
Të qenit i stresuar, nervoz ose i rraskapitur në moshë të mesme mund të rrisë rrezikun e demencës. Ky është konkluzioni i një studimi të fundit raporton Daily Mail. Në një kohë kur shumica e njerëzve po përpiqen të menaxhojnë...
Dy netë më parë Kiara i lutej Arbanës mos e nxirrnin, sot nuk e lë Luizin të shprehë mendimet!
Historia e sëumndjes së Luizit ka trazuar rrjetin. Teksa ndjekësit e këzij formati janë ndarë në dy pjesë, sërish duket se jashtë Luizi ka fituar simpatinë e publikut, për shkak se shumë mendojnë se kjo është një lojë e produksionit....
“Humba 8 kg për 5 ditë”/ Luizi foli për sëmundjen disa vite më parë
Historia e Luizit ka tërhequr shumë vëmendje, ndërsa ndjekësit e këtij formati janë ndarë në dy pjesë. Disa e besojnë Luizin që është i sëmurë, ndërsa pjesa tjetër janë skeptikë. Tashmë është zbuluar detaji se dikur Luisi ka folur per...
“Mu duk cinik”/ Prindërit e Kiarës të revoltuar me Luizin
Prindërit e Kiarës kanë komentuar situatën e ndodhur mbrëmë në shtëpinë e Big Brother Vip Albania, me protagonist Luizin. Babai e quajti Luizin cinik, ndërsa për Kiarën tha se duke të kishte qenë e prerë që në fillim. Babai i...
Ish-banori i Big Brother nxjerr zbuluar produksionin! Çfarë tha Luizi një orë në dhomën e rrëfimit që nuk u transmetua?
Damiano Agalliu, ish-banori I një prej edicioneve të Big Brother Albania, tteksa ka komentuar rastin e Luiz Ejllit dhe lutet që të mos jetë I sëmurë, ka treguar disa të vërteta rreth produksionit. Në një status të tij ai ka...
“Forca kampion! Jemi me ty”/ Tjetër dron për Luizin, por banorët “i ngujon” Big Brother në shtëpi
Po bëhen rreth 24 orë nga prime i mbrëmshëm i Big Brother Vip Albania, i cili trazoi rrjetin, pas deklaratës së Luiz Ejllit se “i sëmurë me sëmundje të keqe ishte shoku i tij, ndërsa ai vetë kishte pasur disa...
FOTOT/ 17-vjeçarja që fitoi lotarinë bën rrëfimin e papritur: Do doja mos t’i kisha marrë kurrë ato para!
Fituesja më e re e lotarisë në Britani, thotë së fundmi se ia uron askujt pasurinë, e cila në vend që t’i sillte lumturinë i dha vetëm probleme. Duke folur në një episod të programit amerikan Dr Phil, tashmë 27...
Vajzës i ikën ‘truri’ se e la i dashuri/ Merr shokun e ngushtë dhe i futet në shtëpi (FOTOT)
Një vajzë, të cilën e la i dashuri, ka menduar një plan djallëzor hakmarrës, por që i ka kushtuar shtrenjtë. Melanie Meigh, 19 vjeç, e shoqëruar nga një shok i saj kanë vandalizuar makinën e ish të dashurit. Ajo i...
Nga Ronaldo të Kardashian/ Zbuloni sa para kërkojnë të famshmit për reklamat në Instagram
Shumat e kërkuara nga të famshmit për postimet e tyre në Instagram janë marramendëse dhe shpesh konsiderohen si tepër të larta. Listën e më të shumëpaguarve e kryeson Cristiano Ronaldo. Superylli portugez kërkon 2.3 milionë dollarë për të reklamuar një...
FOTOT/ Nuk i lë vend imagjinatës, Rita Ora çmend fansat me fustanin transparent
Rita Ora i ka mësuar tashmë ndjekësit e saj së fundmi me paraqitje të guximshme. Këngëtarja zgjedh veshje me motive zbuluese apo fustane me transparentë, në të cilat trupi mund të themi se duket thuajse lakuriq. Madje, ajo nuk heziton...
Luiz Ejlli vuan nga sëmundja e rrallë: U futa në ”Big Brother” se më duhen paratë për kurim!
Luiz Ejlli, banori i Big Brother Vip Albania, ka deklaruar në një diskutim me Kiarën se vuan nga një sëmundje e rrallë. Ai ka pranuar se e ka marrë vesh për të  tre muaj para se të futej në shtëpi...
FOTOT/ Wanda Nara ndez temperaturat në dimër, poston foton thuajse nudo
Wanda Nara është një nga femrat më të përfolura për shkak të formave të saj bombastike. Bashkëshortja e futbollistit Mauro Ikardi është mjaft aktive në Instagram teksa numëron më shumë se 15.5 milionë ndjekës. Së fundmi biznemenia ka mahnitur ndjekësit me...
FOTOT/ 13 muaj pas abortit, këngëtarja e famshme sërish shtatzënë
Këngëtarja 34-vjeçare Jessie J është në pritje të ëmbël. Lajmi është bërë i ditur nga Daily mail, ku teksa i publikon fotot kujton se kjo shtatzënie e saj vjen 13 muaj pas abortit. Pas publikimit të lajmit të shtatzënisë Jessie...
Harry tregon çfarë i pëshpëriti në vesh Mbretëreshës kur e takoi për herë të fundit
Princi Harry në librin e titulluar “Spare” bën zbulime si për nënën e tij, princeshën e ndjerë Diana, ashtu edhe për Mbretëreshën Elizabeth dhe familjen mbretërore. Ndër të tjera, Princi Harry zbuloi fjalët e tij të fundit për gjyshen e...
Video që shkatërroi Shakirën/ Pique futi të dashurën në shtëpi! Lëviz e zhveshur nëpër shtëpi kur futbollisti jep intervistë
Ndarja e Shakirës me Piquen u përfol shumë në vitin 2022 dhe duket se fansat e yllit vazhdojnë të merren me ish-çiftin. Një postim i Page Six raporton se fansat e Shakirës kanë gjetur një video ku Clara Kia, partnerja...
Tjetër problem për Georginën në Arabi/ Duhet t’i zgjedhi veshjet me kujdes sepse…
Nuk kanë fund hallet për Georgina Rodrigues, pas transferimit të Cristiano Ronaldos te Al-Nassr e Arabisë Saudite. Pas martesës, të cilët ata se kanë bërë dhe praktikisht janë duke thyer një ligj të atij vendi, i cili nuk e lejon...
“Jam 20 vjeç dhe bëj vetëm 30 minuta seks! Si ta zgjas kohën e penetrimit?”
Një djalë 20-vjeç ka hasur në probleme në marrëdhënien intime me vajzat që ai ka takuar. Kjo për faktin se ai mbaron shpejt dhe mendon se partnerja e tij nuk kënaqet aq sa duhet. Se çfarë i këshillon psikologia e...
VIDEO/ Luani sulmon mësuesin e tij gjatë një shfaqje cirku
Alexei Makarenko është 42-vjeçari, i cili u sulmua nga një luan gjatë një shfaqje cirku në Soçi, në Rusi. Në video, luani shihet duke marrë Makarenkon në shpinë, ndërsa fëmijët dhe prindërit e tyre janë në vendet e spektatorëve. Fatmirësisht...
“Vajzat bëjnë yoga me tanga”/ TikTok po e kthen sportin në pornografi, alarmohen mësuesit (FOTOT)
Mësuesit britanikë dhe amerikanë të jogës paralajmërojnë se joga është prostituuar në rrjetet sociale. Siç raporton gazeta britanike Daily Mail, mësueset e jogës po japin alarmin duke theksuar se ky ushtrim fizik është “seksualizuar” nga influencuesit që pozojnë në mënyrë...
Kometa që iu afrua Tokës në epokën e Neandertalit, vjen të na vizitojë sërish! Mbajini sytë nga qielli
Viti i ri nis me një ‘vizitor’ nga e kaluara, pasi një kometë që i ishte afruar Tokës në epokën e Neandertalit do të jetë sërish pranë planetit tonë në janar. Kjo është kometa C/2022 E3 (ZTF), e cila u...
Shokon Getinjo: 11 mijë euro më kushtojnë vetëm syzet!
Getinjo, i cili është bërë pjesë e Big Brother Vip Kosova herë pas here ka tërhequr vëmendjen e publikit me deklaratat e tij. Këtë herë jemi shokuar me paratë që ai shpenzon për gjërat që blen. 11 mijë franga zviceriane...
“Nuk kam fjetur kurrë me dikë”/ Getinjo befason: Luaj nga mendtë!
Getinjo, vëllai i Mozzikut, thotë se ai kurrë nuk ka fjetur me dikë në krevat, për shkak se e ka gjumin shumë të keq dhe zgjohet shpejt. 33 vjeçari tha se edhe në koncerte kur shkojnë të gjithë flejnë bashkë,...
“Mos më lër si lakuriq”/ Stresi ‘i përgjërohet’ Kejsit: Po je burrneshë, ma ço një mesazh!
Arkimed Lushaj, i njohur me emrin e artit si Stresi, banor i Big Brither Vip Kosova, i ka drejtuar një mesazh ish-gruas së tij Kejsi. Ai i ka kërkuar asaj që t’i dërgojë një mesazh dhe t’i sqarojë pozitën e...
“Dua një familje, jo…”/ Princi Harry: Do të doja që babai dhe vëllai im të ktheheshin tek unë!
Duka i Sussex, Harry ka thënë gjatë një interviste në ITV që do të transmetohet të dielën se dëshiron që babai dhe vëllai i tij të "kthehen tek ai". Ndërhyrja e fundit nga Princi Harry, që pritet të tronditë sërish...
Planifikoni të digjni shaminë e beqarisë në vitin 2023? Zbuloni datat me fat
Martesa është një hap i rëndësishëm i dy njerzve që duhen. Personat që preferojnë të bëjnë dasmën e tyre gjatë muajve të dimrit, janar dhe mars janë muajt më me fat për këtë. Sipas astrologëve, 22 janari është dita ideale...
FOTOT/ Qeni më i famshëm i internetit në gjendje të rëndë, vuan nga mëlçia dhe leuçemia
Kabosu është një qen 17-vjeçar Shiba inu, i cili jeton në Japoni sëbashku me pronaren e tij, e cila është një mësuese kopshti. Jo më kot kanë shpërthyer lajmet se ai tashmë ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore, pasi ai...
E pabesueshme/ Nusja kapi vjehrrën duke e vjedhur ditën e dasmës
Një histori e pazakontë ndodhi në fejesën e një 28-vjeçareje, e cila kapi vjehrrën e saj duke e vjedhur. Në fejesën e tyre, nëna e nuses i kishte dhuruar një palë vathë që kishin qenë trashëgimi familjare për breza të...
VIDEO/ Ky është 72-vjeçari që jetoi gjysmë shekulli pa energji elektrike
Pa drita, pa energji elektrike, pa ujë të nxehtë, ai ka jetuar plot gjysmë shekulli pa energji elektrike. Ky 72-vjeçar është ndoshta nga të paktët njerëz në Evropë që nuk duhet të shqetësohet për rritjen e kostove të energjisë. Agjencia...
“I dashuri im është më i madh, më i pasur dhe më i arsimuar se unë. A duhet të martohem me të?”
Një vajzë është në dilemë nëse i dashuri i saj aktual është i duhuri me të cilin duhet të kurorëzojë lidhjen në martesë, për shkak të diferencës së moshës, por mbi të gjitha për faktin se i përkasin shtresave të...
Kim Kardashian akuzohet se i ka bërë fotoshop gjithë familjes në foton e Krishtlindjes
Kim Kardashian është akuzuar për fotoshopimin e familjes së saj, në foton festive  që ka publikuar në vigjilje të Krishtlindjes. 42 vjeçarja postoi në Instagram një galeri fotosh me motrat e saj dhe nënën Ktis Jenner, por fansat vunë re...
“Nesër mund të vdesë…”/ Stresi zbulon se ish-gruaja e tij, Kejsi vuan nga një sëmundje e keqe
Banori i Big Brother Vip Kosova, Arkimed Lushaj apo siç njihet më së shumti Stresi ka zbuluar se ish-gruaja e tij vuan nga sëmundje e keqe. Ai tha se Kejsi, të cilën ka tre vite pa e parë ka dy...
FOTOT/ 39-vjeçares i prishet silikoni që kishte vënë tek të ndenjurat, përfundon në spital
Ish-ylli i Celebrity Big Brother, Jessica Alves ka zbuluar se është në spital duke u rikuperuar nga operacioni që bëri gjatë Krishtlindjeve, për shkak të prishjes së strukturës së implantit XXL të silikonit tek të ndenjurat. 39 vjeçares iu zëvendësuan...
“Bëj seks me vejushën e vëllait tim, të dyve na pëlqen! A duhet të ndalemi për hir të familjeve tona?”
Një burrë ka treguar se pas vdekjes së vëllait të tij, vejusha e të ndjerit i është afruar dhe me pëlqimin e të dyve kanë përfunduar në shtrat. Pyetja që ai ka për psikologen është nëse duhet të ndahen për...
Studimi/ Alienët nuk na kanë kontaktuar ende, sepse s’kanë gjetur në tokë “shenja inteligjence” 
Një studim i publikuar së fundmi tregon se alienët nuk e vizitojnë, apo nuk tentojnë të komunikojnë me planetin tokë sepse nuk kanë gjetur në të “shenja inteligjence”. Sipas arXiv, njeriu dërgon sinjale radio në hapësirë që prej viteve 1930-të,...
“All I Want For Christmas Is You”/ Kjo është shuma marramendëse që Mariah Carey fiton çdo vit!
Mund të përshkruhet edhe si “himn” i Krishtlindjeve. "All I Want For Christmas Is You" e Mariah Carey, kompozuar nga Walter Afanasieff u publikua për herë të parë në vitin 1994, dhe së bashku me "Last Christmas", është dëgjuar, çdo vit në...
FOTOT/ Vajza bën tatuazh brenda syrit dhe thotë i dhembi shumë
Maria Spallek me origjinë nga Gjermania bëri tatuazhin e parë kur ishte 18 vjeç dhe që atëherë është përpjekur të transformojë imazhin e saj. Tatuazhi më i fundit ishte ai që bëri brenda syrit. Vajza ka tatuazhe në çdo pjesë...
Më shumë
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit