Taravari zbulon bisedat me dy kryeministrat shqiptarë, Ramën e Kurtin

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 26.02.2024, 08:57

Kandidati për president të Maqedonisë së Veriut, nga lista ‘VLEN’, Arben Taravari, ka thënë se me dy kryeministrat shqiptarë, të Kosovës Albin Kurtin dhe të Shqipërisë, Edi Ramën që u takuan para disa jave, kanë biseduar për aktualitetet në Maqedoni të Veriut.

Ai në emisionin “Kallxo Përnime”, ka shtuar se Rama e Kurti janë në të njëjtën vijë, për rrugën europiane.

“E kemi biseduar edhe eventualisht kandidaturën për president, kemi biseduar për rrugën europiane të Maqedonisë. Të dy përkrahen idenë që të bëhet çmos dhe thanë që të inkurajojmë që në qeverinë e ardhshme duhet të jeni vetëm nëse ka ndryshime kushtetuese, s’duhet të lejoni të përçaheni etj.” – tha Taravari.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit