JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Skënder Lufi i bën lekët tona letër! Kaza i Lezhës i fut në xhep 25 Milion vetëm për blerje filmi për grafi
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 26/05/2021 17:46

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Skënder Lufi, i bëri lekët tona letër me anë të prokurimeve që fiton nga Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhë, kjo për faktin e thjeshtë se ky institucion shtetëror ia jep të gjitha prokurimet që hap, kompanisë së Lufit, MONTAL. Lista e tenderave midis këtyre dy institucioneve, privatit dhe shtetërorit është e lartë dhe në këtë rast e shënuar me FLAMUR TË KUQ për mungesë konkurrence. Leon Kaza, drejtori i këtij spitali “ka lidhur kërthizë” me Lufin dhe ia jep të gjithë tenderat që hap, pa garë fare. Se cila është lidhja mes tyre dhe cilat janë benefitet që fiton Kaza, nuk janë të qarta, por as të paimagjinueshme, pasi në të gjitha aferat klienteliste luhen pak a shume po të njëjtat “karta”.

Tenderin e radhës me vlerë 25 Milion Lekë për “Blerje filma për grafi dixhitale”, ia ka dhënë Lufit duke mos e lodhur shumë për të konkurruar me të tjerë por duke e shpallur direkt fitues. Tenderin e radhës me vlerë 25 Milion Lekë për “Blerje filma për grafi dixhitale”, ia ka dhënë Lufit duke mos e lodhur shumë për të konkurruar me të tjerë por duke e shpallur direkt fitues. Ky institucion i ka dhënë Lufit deri më tani 3 tendera me vlerë 155 Milionë Lekë pa TVSH.

Leon Kaza, Drejtori i Spitalit Rajonal Lezhë


+160 MLN për Skënder Lufin, oligarkun e “Grupit të Hienave”! Si i vjel shqiptarët me Allajbeun e shokë?!

E gjithë vëmendja te zgjedhjet/ Rilindja shpërndan lekët e shqiptarëve! 180 MLN oligarkut Skënder Lufi

Oligarkët e Shëndetësisë Ping-Pong me paratë e Shqiptarëve! SKËNDER LUFI përfiton 200 MILION të tjera

*Shënim I: Pjesët e nënvizuara në tekst me ngjyrë të kuqe, janë hiperlinke që të drejtojnë në faqe të tjera, informacione shtesë, shpjeguese në lidhje me lajmin*

© 2021 JOQ ALBANIA Të gjitha të drejtat e rezervuara

Ky artikull është ekskluziv i JOQ ALBANIA, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, "Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to". Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar JOQ ALBANIA dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.