DEGRADON Policia e Shtetit! Efektivja ruante JOQ-në me profilin FAKE me emrin “LANDA”

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 27.10.2020, 22:37 | Read in english

Dita-ditës policia e Lleshit humb terren nga misioni i saj, i cili supozohet se është të luftojë kriminalitetin e vërtetë... jo vetëm që nuk i mbron dhe respekton qytetarët, por është kundër tyre duke i dhunuar, shantazhuar, shkelur dhe injoruar ata. Institucioni në fjalë, që paguhet nga taksat tona dhe ka si synim të jetë në shërbim të qytetarëve devijon nga misioni i tij, i supozuar si organi që duhet t’i mbrojë shqiptarët. Kështu, nisim këtë artikull të radhës, për të kuptuar më mirë se për cfarë aktivitetesh “krim-luftuese” paguhet ky institucion. Redaksia e JOQ ALBANIA, pas rastit të kaluar të publikuar me fakte, ku sheshit, policia sërish “luftonte kriminalitetin” duke parë postimet e JOQ, tashmë ka pikasur një gjest tjetër, le të themi më skandalozin nga ana e policisë së Lleshit!

Lexoni me vëmendje miq, ky institucion ka degraduar në shkallën e fundit të tij! Këtë radhë, në dokumentin e siguruar nga JOQ, policia ka nisur një proces-verbal raportimi mbi këqyrjen e REKLAMAVE TË JOQ Albania!

Objekti i këqyrjes së proces-verbalit janë të dhënat kompjuterike që lidhen me kompanitë të cilat kanë vendosur reklamat e tyre në faqen tonë.

ZBARDHJA E PROCESVERBALIT

Kështu, OPGJ Gjenovefa Budo, pranë Sektorit për Hetimin e Krimeve Kompjuterike e ka nisur ditën e punës së saj duke parë reklamat që ilustrohen në median tonë online. Kjo e fundit, ka nisur një proces-verbal ku mban shënim të gjitha detajet e faqes së Google.com, të cilën e ka hapur nëpërmjet browserit Mozilla Firefox, dhe më pas fillon monitorimin nëpërmjet Facebook-ut, por këtu nisin qyfyret e para... ne mendonim se vetëm militantët e Rilindjes kishin llogari të rreme që sulmonin mediat opozitare me komente dhe i dilnin në mbrojtje liderit duke i bërë lajka të tipit "vdeksha unë për ty!", apo "Skënderbeu i kombit shqiptar", POR JO! Edhe policia përdor profile fake, njërin prej tyre e ka përdorur OPGJ e procesverbalit tonë Gjenovefa, profili FAKE mban emrin "LANDA". E kështu Landa, ka shqyrtuar faqen tonë dhe ka shkuar deri tek sektori i reklamave dhe bannerave të faqeve tona, duke i analizuar me radhë për të parë nëse ka patur të reja, ndonjë shtesë nga ato që kanë qenë në webpage. Por kur flasim për policë, marrim parasysh edhe nivelin e inteligjencës dhe kështu OPGJ Landa ka klikuar edhe reklamat e Google duke menduar se kanë qenë banner-a në faqen tonë. Gjithsesi në fund të procesverbalit nuk është konstatuar asgjë e parregullt.

Oficerja e ka shfrytëzuar ditën e saj të punës duke parë të gjitha reklamat që shfaqen në faqe, duke i konkretizuar ato se cilat janë dhe shpjeguar se çfarë trajtojnë. Goxha ditë produktive për oficeren! Pra, të dashur qytetarë e keni të qartë tani?! Ky është shembulli i radhës që tregon se me çfarë merret Policia e Shtetit, monitoron me profile falso mediat opozitare.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit