The degradation of the State Police! The police observed JOQ with the FAKE profile under the name “LANDA”

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 27.10.2020, 14:07

Day by day, the police of Lleshi loses ground from its mission, which is supposed to be to fight real criminality... not only does it not protect and respect the citizens, but it is against them by violating, blackmailing, trampling and ignoring them. The institution in question, which is paid by our taxes and aims to be at the service of citizens, deviates from its mission, supposed to be the body that should protect Albanians. Thus, we start this next article, to better understand what "crime-fighting" activities this institution is paid for. The editors of JOQ ALBANIA, after the last case published with facts, where the police were again "fighting crime" by looking at the posts of JOQ, has already pointed out another gesture, let's say the most scandalous one on the part of the Lleshi's police!

Read carefully friends, this institution has degraded to its last degree! This time, in the document provided by JOQ, the police started a report on the inspection of JOQ Albania's ADVERTISEMENTS! The object of the record review is the computer data related to the companies that have placed their advertisements on our site.

CLEARING OF THE MINUTES

Thus, OPGJ (Oficer of Judicial Police) Gjenovefa Budo, at the Computer Crimes Investigation Sector, has started her working day by monitoring at the advertisements that are illustrated in our online media. The latter has started a record where it records all the details of the Google.com page, which it has opened through the Mozilla Firefox browser, and then starts monitoring through Facebook, but this is where the first ripples start. .. we thought that only Renaissance militants had fake accounts that attacked the opposition media with comments and defended the leader by flattering him like "Let the God take me before you!" or "Skanderbeg of the Albanian nation", BUT NO! Even the police use fake profiles, one of them was used by OPGJ of our record Gjenovefa, the FAKE profile is called "LANDA". And so Landa has reviewed our website and has gone to the advertising and banner sector of our website, analyzing them one by one to see if there were any new ones, any additions to those that were on the webpage. But when we talk about police, we also take into account the level of intelligence and thus OPGJ Landa has also clicked Google ads thinking they were banners on our site. However, at the end of the record, nothing irregular was found.

The officer has spent her working day looking at all the ads that appear on the site, specifying what they are and explaining what they are about. Pretty productive day for the officer! So, dear citizens, are you clear now?! This is the next example that shows what the State Police does, it monitors the opposition media with fake profiles.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit