Nëna lehonë në burg/ Për foshnjen në Shkodër kujdeset mbesa 11-vjeçare, e ushqejnë me qumësht lope

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 15.03.2023, 18:40

Diana Bahçja është nëna e re që është ndarë nga fëmija i porsalindur pasi i duhet të kryejë një dënim me burg. 27-vjeçarja nga Shkodra është arrestuar 8 ditë pas lindjes së djalit të saj dhe tani është në burg.

Për foshnjen e porsalindur përveç babait i cili ka lënë punën, po kujdeset edhe mbesa 11-vjeçare e familjes. Vajza e vogël ka privuar veten e saj nga shkolla për t'u kujdesur për foshnjen e porsalindur që nuk e ka mamanë. Në mungesë të qumështit të gjirit nga nëna, familjarët po e ushqejnë djalin e vogël me qumësht lope.

Në familjen Bahçja në Shkodër, dy pleqtë, prindërit e Naim Bahçjas janë në gjendje jo të mirë shëndetësore. Kryefamiljari është i paralizuar dhe është gjatë gjithë kohës në shtrat ndërkohë që edhe nëna është në gjendje shëndetësore jo të mirë.

27-vjeçarja Diana Bahçja është në burg pasi një gjobë prej 250 mijë lekësh të reja i është konvertuar në 50 ditë burg. Kjo pasi ajo është dënuar për braktisjen e foshnjes nga martesa e parë me një burrë nga Burreli.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit