Rastet rekord me Covid, Komiteti Teknik vendos nëse do të ketë masa të reja

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 13.01.2022, 10:58

Komiteti Teknik i Ekspertëve u mblodh ditën e sotme për të disktuar rreth situatës së pandemisë në vendin tonë gjatë këtyre ditëve. ZV/ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli tha se pavarësisht rritjes rekord të rasteve masat do qëndrojnë po të njëjtat.

-Baret dhe restorantet do vazhdojnë deri në orën 23:00

-Lëvizja e njerëzve ndalohet nga ora 23:00 deri në 06:00

-Aktivitetet sportive deri në 30%

-Hyrja në Shqipëri do vazhdojë të jetë e kontrolluar, të pajisur me vaksinë ose test CPR apo dhe test të shpejtë.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit