JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

“Ronaldo është në rënie, Lukaku më vendimtar”
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 16/01/2021 18:05

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Interi dhe Juventusi do të përballen nesër në Giuseppe Meazza, si kryendeshja e javës e Serisë A. Padyshim që të gjithë sytë do të drejtohen tek dy sulmuesit kryesorë të të duja ekipeve, Romelu Lukaku dhe Cristiano Ronaldo. Përpara ndeshjes, ish-sulmuesi i Interit dhe Juves, Roberto Boninsegna, ka folur për formën e të dy sulmuesve.

Ai tha

I vetmi lojtar i Interit që i bëri gjërat të vështira për mbrojtjen e Fiorentinës ishte Romelu Lukaku, i cili sapo ishte kthyer nga dëmtimi. Cristiano Ronaldo gjithashtu është një lojtar i shkëlqyeshëm, por mendoj se ai po bie paksa”.