Gent Gazheli vjedh me lopatë, tender 1 miliardë për të dezinfektuar Doganat

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 05.12.2020, 21:04

Besoj të gjithëve ju kujtohet Alvini i vogël, djali shqiptar që kishte mbetur i bllokuar në një kamp sirian. Emisioni investigativ italian “LE IENE” bëri të pamundurën për ta sjellë pranë familjes, por hasi në një episod mjaft të shëmtuar. Ambasadori shqiptar në Turqi, Gent Gazheli, u mbylli telefonin gazetarëve italianë duke treguar haptazi se as që ia ndjente për vogëlushin shqiptar. Mirëpo Gent Gazheli me sa duket i ka tentakulat të ngulura mjaft thellë në rilindjen e Ramës saqë jo shumë kohë më pas, u emërua Drejtor i Përgjithshëm i Doganave. Leku letër, do mendoni ju? Jo, e keni gabim. Rezulton se leku është bërë “shatërvan” për Gent Gazhelin, menjëherë sapo u zgjodh në këtë post. Dhe ku më mirë se nëpërmjet tenderave mund të “kullufiten” milionat e miliardat?

Rezulton se Gent Gazheli ka organizuar nëpërmjet Agjencisë së Blerjeve te Perqendruara një tender për Drejtorinë e Përgjithshme të Doganave. Tenderi në fjalë mban numrin e referencës REF-80822-12-02-2020 dhe ka për objekt Shërbim Dezinfektimi”, ndarë në 2 (dy) lote për Drejtorinë e Përgjithshme të Doganave. Nëse do të shikoni fondin limit të këtij tenderi, do të çmendeni dhe do të dilni nëpër rrugë me sopatë në dorë, ashtu siç pat bërë vetë Rama dikur. Kjo shifër është rreth 1 miliardë lekë të vjetra me gjithë TVSH.

Po, po, e lexuat mirë. 1 miliardë lekë për të dezinfektuar ambientet e brendshme dhe të jashtme të doganave! Një vjedhje dhe abuzim skandaloz për të cilin minimumi duhet të japë dorëheqjen. Por që siç dihet asgjë nuk do të ndodhë dhe të gjitha këto para do të ndahen mes Gent Gazhelit dhe firmës që do të shpallet së shpejti fituese.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit