SONDAZH/ 2.6 ton ‘mall’ nga Lushnja për në Mal të Zi, a duhet shkarkuar Sandër Lleshi? 85% e votuesve: PO!

Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 06.11.2020, 23:58

Një sasi prej afro 2.6 ton 'mall' u kap para pak ditësh nga Policia malazeze në një kamion, i cili drejtohej nga një shqiptar. Nga hetimet, policia shqiptare në bashkëpunim me atë malazeze zbuloi se kamioni ishte ngarkuar në Lushnjë. Në pranga ra shqiptari Elvis Çaliku dhe ndaj tij është ngritur akuza e trafikut të 'mallit' ndërsa janë kërkuar të dhëna edhe nga pala shqiptare nëse i arrestuari ka pasur apo jo precedentë të mëparshëm penalë. Ndërkohë kamioni ishte ngarkuar me fruta dhe perime dhe kalonte tranzit në vendet e BE dhe kishte si destinacion Gjermaninë. Në pranga ra gjithashtu edhe Përparim Shurdhi, pronari i magazinës në Lushnjë ku edhe u bë ngarkesa e 'mallit' dhe Arlind Tabaku.

Por kjo është vetëm një pjesë e vogël nga puna që duhet të bëjë Policia e shtetit me në krye Sandër Lleshin, pasi krimi dhe trafiku i 'mallit' po lulëzon çdo ditë e më tepër në Shqipëri. Të paktën ky është edhe mendimi i qytetarëve shqiptarë. Lidhur me ngjarjen në fajlë, JOQ Albania krijoi një sondazh ditën e djeshme.

Pyetja që shtrohej ishte kjo:

2.6 ton kanabis nga Lushnja për në Mal të Zi, a duhet shkarkuar Sandër Lleshi?

Nga votimi i qytetarëve vihet re se 15% prej tyre mendojnë se ministri i Brendshëm po e bën mirë punën e tij, ndërsa pjesa dërrmuese prej 85% mendojnë se ai duhet shkarkuar nga detyra.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit