SONDAZHI/ 89% e votuesve: Erion Veliaj ka përgjegjësi për kaosin e paprecedent të trafikut në Tiranë

Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 27.10.2020, 23:26

Ditën e djeshme, ish-Sheshi “Shqiponja” u bllokua dhe u devijua kalimi për automjetet, pasi vijojnë akoma punimet. Por kjo gjë shkaktoi një trafik të rënduar që në orët e para të mëngjesit. Edhe pse janë disa rrugë dytësore për të hyrë apo dalë nga Tirana, lëvizja e shtuar e makinave ka shkaktuar një kaos të vërtetë. Sipas drejtuesve të Policisë Rrugore dhe ARRSH, mësohet se zona e Doganës do të mbetet e bllokuar për katër muajt e ardhshëm, kur punimet pritet të mbarojnë krejtësisht.

Qytetarët që vijnë nga jugu do të përdorin Rrugën e Elbasanit për të hyrë në Tiranë, ndërsa ata që vijnë nga Kavaja dhe nga Durrësi do të përdorin rrugën e vjetër të Ndroqit. Ndërsa në rrugën e Doganës do të kenë mundësi kalimi vetëm ambulancat. Kujtojmë se prej kohësh ndërtimi i Unazës së Madhe ishte shndërruar në një stres dhe 'tmerr' të vërtetë për shoferët, pasi bllokohej kryesisht në mëngjes dhe mbrëmje, por edhe gjatë ditës. Lidhur me situatën kaotike dhe trafikun e rënduar JOQ Albania krijoi një sondazh, ideja e të cilit ishte të kuptohej mendimi i qytetarëve në lidhje me përgjegjësinë e kryebashkiakut Erion Veliaj.

Pyetja e shtruar ishte:

A ka përgjegjësi Erion Veliaj për kaosin e paprecedent të trafikut të krijuar sot ( 26.10,2020) në Tiranë?

Nga rezultati i votimit vihet re se 89% e qytetarëve u shpehën se Erion Vleiaj ka përgjegjësi pë gjendjen e krijuar, ndërsa një pakicë prej 11% votuan për të kundërtën.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit