SONDAZHI/ Skandali i spitaleve të Tiranës ndaj 53-vjeçarit, 92% e votuesve: Të dorëhiqet Manastirliu!

Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 26.10.2020, 02:04

Lutfi Çekiri është 53-vjeçari nga Ndroqi, i cili ndërroi jetë pasditen e të premtes pasi u sorollat në dyert e spitaleve për të marrë ndihmë mjekësore. Vetëm një ditë para se të ndërronte jetë, bashkë me të shoqen ai kishte kaluar gjithë ditën dhe natën pranë ambienteve të spitaleve me shpresën se dikush mund t'i shihte dhe do t'i jepte një përgjigjje për gjendjen e rënduar shëndetësore. Por shpresa ka qenë e kotë, pasi askush nuk u kujdes për të. Siç duket, Ministria e Shëndetësisë ka lënë jashtë vëmendjes të gjitha shërbimet e tjera dhe e ka çuar stafin mjekësor në trajtimin e pacientëve me Covid.

Ky ishte vërtet një skandal nga ana e Rilindjes, pasi përkundër premtimeve të shumta në lidhje me shërbimet në shëndetësi, rasti i fundit dëshmoi komplet të kundërtën e asaj që propagandohet.

Lidhur më këtë çështje JOQ Albania krijoi një sondazh me pyetjen:
Skandal në shëndetësi. 53-vjeçari nga Ndroqi humb jetën pasi sorollatet pa mëshirë nga spitalet e Tiranës pa marrë mjekimin e duhur. A duhet të dorëhiqet Ogerta Manastirliu?

Nga rezultati i votimit vërehet se se 92% eq qytetarëve u shprehën pro dorëheqjes së ministres së Shëndetësisë, ndërsa vetëm një pakicë prej 8% votuan që ajo ë vazhdojë detyrën.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit