SONDAZHI/ U publikua dokumenti se BMW kushton 100 milion lekë, a duhet të dorëhiqet Sandër Lleshi? 86% e votuesve: “Po”

Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 23.10.2020, 23:57

Ditën e djeshme u publikua me fakte dokumenti i cili vërtetonte se BMW-ja luksoze e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi kushtonte 100 milion lekë, përkundër deklaratave të tij se e kishte blerë 49 mijë euro. Pak muaj më parë lajmi bëri bujë të madhe në mediat, pasi në një kohë kur vendi po kalon një krizë të vështirë ekonomike për shkak të pandemisë Covid, ministri Lleshi shkon e shpenzon paratë e shqiptarëve për makina luksoze. Debatet ishin të shumta, saqë në një seancë paralmentare, Lleshi deklaroi duke insistuar gjithnjë se e kishte 49 mijë euro makinën, se nëse vërtetohej e kundërta e asja çfarë thoshte ai, do të jepte dorëheqjen. Ndërkohë edhe pas publikimit të fakteve, ministri nuk u duk gjëkundi për të mbajtur fjalën e dhënë pak javë më parë në Kuvend.

Lidhur me këtë çështje JOQ Albania krijoi një sondazh me pyetjen:

Sot ( dt.22.10.2020) u publikua një dokument sipas të cilit BMW e Lleshit kushtonte 100 milionë lekë. A duhet të dorëhiqet Sandri?

Nga votimi vërehet se 86% e qytetarëve u shprehën që ai duhet të japë dorëheqjen, ndërsa vetëm një pakicë prej 14% votua që ai të vazhdojë të qëndrojë në detyrë.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit