JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

SONDAZHI/ 75% e votuesve: Gazetarët po e bëjnë më mirë punën e ministrit të Brendshëm
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 05/10/2020 0:28

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Para dy ditësh gazetari investigativ Artan Hoxha publikoi disa foto nga një parcelë me háshásh në veri të vendit dhe tha se këtë vit si asnjëherë më parë, çmimi ka shkuar në 1.600 euro.

Postimi i plotë i Hoxhës:

Mirëmëngjes Shqipëri... Me kasketë të vjetër, në kanabisin e ri..Në pyjet me kanabis ka jetë. Pershëndetje zoti kryeministër. Nën kujdesin e veçantë të qeverisë suaj, Shqipëria e ka te garantuar edhe për një vit tjetër, brand-in e saj europian, Made in Albania...Si asnjëherë më parë, çmimi për kilogramë ka thyer rekord. Nga 1300 euro deri 1600 euro për kg, në varësi të cilësisë, me blerje direkt në fund të parcelës.Bëni durim, në ABC News një histori ekskluzive po bëhet gati... A kemi zgjedhje përpara apo jo?! Foto: North Albania 2 tetor 2020...

Ishte ky postimi dhe që bëri gazetari, dhe nuk la pa ironizuar qeverinë duke thënë se "Shqipëria e ka të garantuar edhe për një vit tjetër, brand-in e saj europian, Made in Albania". Ndërkohë shteti dhe policia hesht dhe mbyll një sy përpara një aktiviteti të tillë të paligjshëm të kultivimit të 'mallit'. Puna që do duhet të bënte Lleshi, po bëhet më së miri nga gazetarët. Lidhur me këtë çështje JOQ Albania krijoi një sondazh ironizues për punën që po bën ministri i Brendshëm ndaj zbulimit dhe goditjes së veprimtarive të tilla.

Pyetja e shtruar ishte:

Kush mendoni se po e bën më mirë punën e ministrit të Brendshëm? Gazetarët apo Sandër Lleshi?

Nga rezultati i votimit u pa se 75% e qytetarëve mendojnë se gazetarët po e bëjnë më mirë punën, sesa ministri Lleshi, për të cilin vetëm një pjesë prej 25% mendon se ai po punon në goditjen e aktiviteteve të paligjshme.