JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

SONDAZHI/ Deklarata e Blendi Klosit për muzikën dhe infektimin me Covid, 95% e votuesve: Më i zgjuar është gomari!
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 02/10/2020 0:35

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

“Perlat” e Rilindjes mesa duket nuk kanë të mbaruar. Pas një liste të gjatë me emra, të kryesuar nga Elisa Spiropali, në radhët e “të lajthiturve” ka hyrë edhe ministri i Turizmit Blendi Klosi. Ministri i Turizmit, Blendi Klosi ka habitur dynjanë duke dhënë një argument të ri se përse nuk lejohet muzika në klube. Gjatë një interviste në Report Tv Klosi tha se valët përhapin virusin, një argument i ri ky, që nuk ishte dëgjuar më parë. Por ai e tha me siguri, madje po sipas tij, kjo gjë është e vërtetuar shkencërisht.

Ai tha:

Nuk duhet t’ia bëni pyetjen ministrit të turizmit, se për politikat e turizmit do ishte shumë mirë që të ishin të hapura, por kjo pyetje i duhet bërë ekspertëve, që gjykojnë se zonat me muzikë dhe kjo është e vërtetuar janë zonat ku virusi hapet më shumë se në çdo vend tjetër pasi valët e muzikës janë ato që përçojnë virusin. Në distancat që jemi ne të dy mund të mos ketë përçim, në distancat ku ka valë muzike përhapja e virusit është më e madhe. Dhe në ambientet me muzikë sidomos ku përdoret pija alkoolike, njerëzit duke qenë më pranë njëri tjetrit, lëshohen më shumë.

Lidhur me deklaratën e ministrit, JOQ Albania krijoi një sondazh.

Pyetja e shtruar ishte:

Kush prej tyre ju duket më i zgjuar? Blendi Klosi apo Gomari?!

95% e votuesve u shprehën se gomari është më i zgjuar se ministri Klosi. Kujtojmë se pas deklaratës së tij plasi gallata në rrjet dhe u bë meme në çdo portal. Ministër është, edhe gabon!