SONDAZHI/ Vdekja e 4-vjeçarit dhe punonjësit të Bashkisë, 91% e votuesve: Ervin Demo të dorëhiqet!

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 29.08.2020, 00:34

Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djeshme në qytetin e Beratit, ku një punonjës i Bashkisë humbi jetën pasi ra nga një lartësi e konsiderueshme. Burime për JOQ Albania bënë me dije se viktima ka ndenjur i shtrirë për një orë dhe nuk ka shkuar asnjë efektiv policie. Ndër të tjera, i ndjeri punonte pa rrip sigurimi, dhe një pakujdesi ka bërë që ai të bjerë me kokë e të vdesë në vend.

Kjo ngjarje, e cila ka kaluar me shumë pak vëmendje hyn në skandalet e kryeatarit të bashkisë së Beratit, Ervin Demo.

Rikujtojmë se para pak mujash një fëmijë 4-vjeçar humbi jetën, pasi ra në kontakt me rrymën elektrike në parkun e qytetit. Fëmija po lunate në park dhe preku një nga dritat që ishin lënë zbuluar nga punonjësit e bashkisë së Beratit.

Këto dy ngjarje të rënda, nuk e kanë vënë aspak para përgjegjësisë, Ervin Demon, i cili ende vazhdon të gëzojë lekët e marra nga taksat e qytetarëve të Beratit.

Së fundmi JOQ ALBANIA, organizoi një sondazh, me pyetjen se pas këtyre dy skandaleve, a duhet të japë dorëheqjen Ervin Demo.

91% e votuesve mendojnë se Demo duhet të japë dorëheqjen dhe të përballet me drejtësinë, pasi dy jetë, në pak muaj janë larguar teksa ai ka qenë në krye të bashkisë.

Deri më tani Demos nuk i ka hyrë gjë në këmbë, pasi Rilindja është duke i ngrohur shpatullat.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit