JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

SONDAZHI/ Vdekja e 4-vjeçarit dhe punonjësit të Bashkisë, 91% e votuesve: Ervin Demo të dorëhiqet!
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 29/08/2020 0:34

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djeshme në qytetin e Beratit, ku një punonjës i Bashkisë humbi jetën pasi ra nga një lartësi e konsiderueshme. Burime për JOQ Albania bënë me dije se viktima ka ndenjur i shtrirë për një orë dhe nuk ka shkuar asnjë efektiv policie. Ndër të tjera, i ndjeri punonte pa rrip sigurimi, dhe një pakujdesi ka bërë që ai të bjerë me kokë e të vdesë në vend.

Kjo ngjarje, e cila ka kaluar me shumë pak vëmendje hyn në skandalet e kryeatarit të bashkisë së Beratit, Ervin Demo.

Rikujtojmë se para pak mujash një fëmijë 4-vjeçar humbi jetën, pasi ra në kontakt me rrymën elektrike në parkun e qytetit. Fëmija po lunate në park dhe preku një nga dritat që ishin lënë zbuluar nga punonjësit e bashkisë së Beratit.

Këto dy ngjarje të rënda, nuk e kanë vënë aspak para përgjegjësisë, Ervin Demon, i cili ende vazhdon të gëzojë lekët e marra nga taksat e qytetarëve të Beratit.

Së fundmi JOQ ALBANIA, organizoi një sondazh, me pyetjen se pas këtyre dy skandaleve, a duhet të japë dorëheqjen Ervin Demo.

91% e votuesve mendojnë se Demo duhet të japë dorëheqjen dhe të përballet me drejtësinë, pasi dy jetë, në pak muaj janë larguar teksa ai ka qenë në krye të bashkisë.

Deri më tani Demos nuk i ka hyrë gjë në këmbë, pasi Rilindja është duke i ngrohur shpatullat.