JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

SONDAZHI/ 85% e votuesve: Blendi Gonxhe duhet të arrestohet për korrupsion dhe vrasje
Shkruar nga: A Gjoni | Publikuar më: 18/08/2020 22:08

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Blendi Goxhe ndër të tjera është edhe Drejtori i Patentave pasi është edhe pronar i disa kompanive përmes të cilave padyshim gjeneron jo pak të ardhura.

Por duket se aferat korruptive janë forma e parapëlqyer e tij për të mbushur e majmur xhepat me para. Një paturpësi e pajustifikueshme është reagimi që ai pati në rrjetet sociale për rastin e Samuel Ndojit 10- vjeçarit që u përplas për vdekje nga një ambulancë ne radhët e gjata në Kakavijë.

Drejtori i patentave tha se faji ishte i prindërve që nuk u kujdesën dhe po ashtu edhe vetë fëmija i preu rrugën ambulancës.

Një status të cilin e fshiu më pas pasi u maskarua me komentet e qytetarëve ndërsa tentoi të hiqte çdo përgjegjësi për krimin e rëndë ku sigurisht më pas u zbulua se shkak u bë shpejtësia me të cilën shoferi po drejtonte makinën në një hapësirë rruge të mbushur me njerëz.

Lidhur me këtë ngjarje JOQ Albania ka zhvilluar një sondazh në të cilin pyet qytetarët nëse Gonxhe duhet të arrestohet për korrupsion dhe vrasje për krimet e kryera ndaj qytetarëve duke lëshuar patenta kundrejt pagesës dhe duke përfituar të arrdhura në format më korruptive të mundshme.

Pyetja e shtruar ishte:

Qindra aksidente me pasojë vdekjen ndodhin sepse DPSHTRR i jep kujtdo patentën me lekë, duke marrë në qafë shumë njerëz. A duhet të arrestohet për korrupsion dhe vrasje, drejtori Blendi Gonxhja?

Referuar në sondazhin e publikuar në Instagram rezulton se 85% e votuesve mendojnë se Gonxhe duhet të arrestohet për krimet e kryera që kanë kushtuar jetë njerëzisht të pafajshëm vetëm sepse ai dhe të tjerë si ai duan të pasurohen.