SONDAZHI/ Humbet Rama, votojnë 65 mijë shqiptarë: Nga halli do zgjedhim Lulzim Bashën!

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 12.08.2020, 22:35

Bëmat e “Rilindjes” i kanë ardhur në majë të hundës shumë shqiptarëve dhe duket që në vend është krijuar fryma e madhe për rrëzimin e kësaj qeverie. Mirëpo ashtu siç ka qenë për 30 vjet, alternativat për një qeveri tjetër më të mirë janë të pakta.

Edi Rama, përballë në opozitë ka Lulzim Bashën, të cilin të gjithë mund ta njohim, pasi fle gjumë shumë dhe bën gafa me numrat.

Por mesa duket, Lul Gafa, mbështetet më tepër nga Edi i tenderave, i dëshirës për të vendosur një regjim “edist” apo i njohur edhe si njeriu që largoi nga vendi shumë shqiptarë, pasi i varfëroi edhe i la pa punë.

Ditën e djeshme JOQ ALBANIA organizoi një sondazh me pyetjen:

Nëse nga halli do të duhej të votonit, cilin prej këtyre individëve do të zgjidhnit, Edi Ramën apo Lulzim Bashën?

Të lodhur nga keqqeverisja dhe të zhgënjyer nga dy mandatet, qytetarët, duke mos patur alternativë tjetër, dhe duke u detyruar të votojnë kanë përzgjedhur me 66% të votave në Facebook Lulzim Bashën, duke i dhënë atij mbi 21 mijë vota, në karahasim me 11 mijë vota që ka marr Ed Tenderi.

Ndërsa në Instagram përsëri numrin më të madh të votave e ka marrë Basha, mbi 19 mijë, ndërsa Rama po 11 mijë.

Numri i votuesve ka qenë i madh, afro 65 mijë, ndryshe nga të gjitha sondazhet e tjera, duke treguar edhe një herë që qeveria e Ramës, po përgatitet për t’i lënë vendin dikujt tjetër, që me siguri, nga halli, do të jetë Lulzim Basha.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit