JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

SONDAZHI/ 79% e qytetarëve: Edi Rama nuk ka ndërtuar ndonjë rrugë me rëndësi në 7 vite qeverisje
Shkruar nga: A Gjoni | Publikuar më: 04/08/2020 20:23

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Edi Rama qëkurse ka ardhur në pushtet po merr gjithçka ka ëndërruar prej vitesh nga ky vend dhe ky popull.

Prej kur Kryeministri aktual u deklarua i tillë Shqipëria është shndërruar në një kantier të mirëfilltë ndërtimi.

Normalisht të lakmuara janë qëndrat e qyteteve dhe lagje të preferuara nga vendasit dhe të huajt.

Ndërsa kryebashkiakët e tij sidomos Veliaj, kanë pasion të qepin dhe shqepin rrugët duke ngritur kanalizime të reja ndërsa mjaftojnë disa muaj dhe asfalti plas e del uji sipër. Veliaj dhe Rama duket se kanë plan vetëm shkatërrimin e vendit duke e kthyer në kantier ndërtimi për miq me pasuri.

Ndërsa prej kur kryeministri aktual ka ardhur në pushtet thuajse nuk kemi ndjerë të ndërtohet ndonjë rrugë e re e rëndësishme. Lidhur me këtë çështje JOQ Albania ka kryer një sondazh dhe pyet qytetarët nëse qevria në pushtet ka ndërtuar ndonjë rrugë me rëndësi?

Qytetarët shprehen se rruga e shtruar nga Rama është ajo e shkatërrimit të kombit duke detyruar trurin e vendit ta braktisi Shqipërinë e cila është kthyer në shtetin ku mungon shpresa për të ardhmen.

Asnjë rrugë, perveç qokave të shokëve të tij! Edhe ato që po jep me Konçension po i prish përsëri kontratat se s’po bie dakord për % e fitimit të vet! Tani ja u jep e ja u anullon!

Kështu shprehet njëri nga qytetarët në koment.

Pyetja e shtruar ishte:

A mbani mend ndonjë rrugë të rëndësishme të ndërtuar nga Edi Rama këto 7 vjet?

79% e qytetarëve mendojnë se nuk ka ndërtuar asnjë rrugë me rëndësi!