JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

SONDAZHI/ 88% e votuesve: Qeveria s’po bën asgjë për rimëkëmbjen e ekonomisë pas izolimit!
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 23/07/2020 0:29

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Shqipëria është dukë kaluar një situatë të vështirë përsa i përket pandemisë së koronavirusit.

Përveç shifrave të larta të rasteve dhe vdekjeve, në krahasim me periudhën, kur shpërtheu pandemia, ekonomia ka marrë një goditje të fortë.

Shumë biznese kanë falimentuar e për pasojë shumë qytetarë kanë mbetur të papunë. Pagat e luftës, u pa qartë që ishte vetëm një propagandë e qeverisë Rama, pasi jo të gjithë e morën atë.

Pas kësaj, para disa ditësh, u njoftua edhe mbyllja e disa bizneseve të caktuara, si baret, diskot dhe çdo ambient që vendos muzikë të lartë, duke i dhënë atyre goditjen përfundimtare.

Shqiptarët janë të lodhur nga kjo situatë dhe duket se qeveria nuk ka ndërmend të bëjë asgjë.

Lidhur me këtë , JOQ ALBANIA organizoi dje një sondazh me pyetjen:

Sipas mendimit tuaj, a po bën qeveria ndonjë gjë për rimëkëmbjen e ekonomisë pas pasojave të mbylljes nga COVID-19?

Ashtu siç edhe pritej, 88% e votuesve kanë votuar JO, ndërsa vetëm 12% e tyre kanë votuar PO.

Ajo të cilën mund ta quajmë edhe më të rëndë, është se situata po përkeqësohet dhe ekonomia shqiptare po vjen në rënie. Fatkeqësisht e pëson populli.