SONDAZHI/ 91% e votuesve: Vodafone Albania vjedh më shumë se Lupen

Shkruar nga: A Gjoni | Publikuar më: 13.07.2020, 23:58

Duket se kompanitë celulare janë kthyher prej kohësh në problem për shqiptarët. Me tentativat për të përfituar nga xhepat e qytetarëve mendojnë lloj-lloj truqesh për t’i “futur në grep” e më pas nuk u japin shërbimin e premtuar apo iu rritin tarifat.

Por rekord në fushën e mashtrimit dhe grabitjes së qytetarëve mban Vodafone që sipas tyre, ia kalon edhe hajduit të famshëm Arsene Lupen “hajduti gentil” i trilluar nga shkrimtari francez, Maurice Leblanc.

Vodafone ka menduar një tjetër strategji për grabitjen e të ardhurave të qytetarëve duke krijuar opsionin: “Vodafone More” e cila nënkupton mbledhjen e sa më shumë pikëve përmes aktivizimit të ofertave dhe konvertimin e tyre më tej në shërbime shtesë.

Kështu u mashtrua një qytetar që denoncoi rastin në JOQ Albania. Pikët e tij të grumbulluara prej kohësh dhe me kosto u zhdukën nga profili online dhe nuk përfitoi shërbimin e premtuar.

Ky është një nga rastet e shumta të denoncuara vazhdimisht nga qytetarët të cilët shpesh ankohen se Gigat e tyre të internetit “avullojnë” para përfundimit të paketës madje në disa raste pa u mbyllur një javë nga aktivizimi i saj.

Në sondazhin e bërë sot nga JOQ Albania në Facebook, 91% e shqiptarëve mendojnë se Vodafone vjedh më shumë se hajduti i filmave të animuar, Lupen. Për personazhin e famshëm mendojnë se grabit më shumë vetëm 9% e shqiptarëve.

Ata shprehen se me lejen e Ramës, Vodafone vjedh shqiptarët dhe ia kalon jo pak personazhit të animuar.

Pyetja e shtruar ishte:

Cili prej tyre mendoni se vjedh më shumë?

Si shihet edhe në foto 91% e shqiptarëve mendojnë se Vodafone vjedh më shumë se hajduti i filmave të animuar, Lupen.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit