Facebook eksperimenton me Hobby, aplikacioni vetëm për foto që sfidon Pinterest

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 16.02.2020, 13:38

Facebook ka lëshuar një aplikacion të ri, i cili tani për tani po garon me Pinterest-in, tashmë të famshëm dhe të suksesshëm. Facebook njoftoi vitin e kaluar se një ekip do të punonte për të krijuar në mënyrë eksperimentale për aplikime të reja jashtë markave kryesore të kompanisë.

Aplikacioni i ri në Facebook duket “i tmerrshëm”. Me emrin Hobby, ai ka për qëllim ndarjen e fotografive në të cilat mund të regjistroni dhe organizoni procesin tuaj krijues. Këto përfshijnë gatimin, pjekjen, artin, zanatet, fitnesin, dekor të shtëpisë dhe më shumë.

Risultato immagini per hobby, facebook,

Ideja është që ky aplikacion të përdoret nga të gjithë ata që kanë hobi të veçantë dhe dëshirojnë të ndajnë mënyrat e tyre të punës me të tjerët, dhe që njerëzit e tjerë të ndjekin përparimin e tyre me kalimin e kohës. Ende nuk ka asnjë mënyrë për të shkëmbyer përmbajtje në rrjetet sociale, por ajo ofron mundësinë për të krijuar videot e projektit pasi të jenë përfunduar.

Aplikacioni Hobi u lëshua për herë të parë në Kolumbi, Belgjikë, Spanjë dhe Ukrainë, por mund të shkarkohet në Amerikë që nga mbrëmja e së enjtes. Ai është në përputhje me pajisjet iPhone, iPad dhe iPod touch duke filluar me iOS 11 dhe më lart.

***

Burimi: MobileWorld| Përshtati dhe Përktheu: JOQ ALBANIA

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit