Minishegeni Ballkanik jep frytet e para, turisti serb vjen në Himarë dhe ‘përshëndet Ramën’ me tre gishtat lart

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 30.12.2019, 19:57

Pak ditë më parë, u mbajt në Tiranë takimi i tretë i të ashtuquajturit "Samiti i Minishengenit Ballkanik", mes kryeministrit Rama, presidentit serb, Vuçiç dhe kreut të qeverisë së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Ardhja në kryeqytet e Vuçiç dhe ngrohtësia mes tij dhe Ramës shkaktoi indinjatë dhe zemëratë tek qytetarët, veçanërisht tek shqiptarët e Kosovës.

Pak ditë më parë, aktivisti dhe gazetari Aulon Kalaja zbuloi një problem shqetësues, duke theksuar se "Minishengeni Ballkanik" i jep të drejtën qytetarëve serbë për të blerë prona në bregdetin shqiptar. Kalaja theksoi se kjo gjë po fshihet nga Qeveria.

Ndërkohë, ditën e sotme një qytetar ka dërguar një foto në redaksinë e JOQ Albania, ku shihet një burrë, i cili përshëndet me tre gishta lart, një simbol nacionalist serb.

Sipas tij, personi në foto është një turist serb që ndodhet me pushime në Himarë.

Qytetari shprehet i shqetësuar se nisma e treshes Rama-Vuçiç-Zaev, do të sjellë në Shqipëri turistë ekstremistë serbë. Dhe, duket se tashmë i ka dhënë rezultatet e para...

Mesazhi i plotë:

Pershendetej JOQ! Te fala edi rames nga himara ja shengeni cfar na sjell turiste serbe exremiste ne shqiperi duke pershedetur me tre gishta e pershedesim edi ramen nga himara jugu i shqiperise. Flm"

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit