S’i ka prerë flokët prej moshës 5-vjeçare, vajza: Meshkujt çmenden për mua, duan të më nuhasin

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 24.12.2019, 11:57

Një vajzë, e cila ka rritur flokët e saj që nga mosha pesë vjeçare, beson se bukuria e saj dhe e çdo femre, qëndron pikërisht tek flokët. Madje, ajo thotë se meshkujt, kudo që janë, mundohen të nuhasin aromën që lëshojnë flokët e saj tepër të gjatë.

Alyonës i duhen plotë dy orë për të larë mirë flokët e saj, të cilët janë 1.8 metra të gjatë. Ajo duket si një Rapunzelë e jetës reale. Madje, vajza i kreh flokët dy herë në ditë, për të shmangur çdo nyje të mundshme, që krijohet në ta. E reja tregon se i lan flokët vetmë një herë në javë.

This real life Rapunzel with 1.8 meter long hair that takes an hour to wash receives marriage proposals from men around the world with some even asking if they can “sniff” her hair.

34-vjeçarja, nga Ukraina, pretendon se ka marrë dhjetëra propozime për martesë nga meshkuj të ndryshëm në internet, të cilët i ofrojnë edhe udhëtime jashtë vendit vetëm e vetëm për ta takuar. Madje, sipas saj, ata e pyesin edhe nëse mund të nuhasin flokët e stërgjatë të ukrahinases.

Alyona i mban flokët e saj të shëndetshëm dhe të fortë duke i shkurtuar majat çdo gjashtë muaj, në mënyrë që të largojë pjesën e dëmtuar. Ajo është e fiksuar t'i mbajë flokët e të mos i presë, që kur ishte vetëm 5 vjeçe dhe e ëma e këshilloi që t'i kapte ato bishtaleca, pasi “flokët e gjatë e zbukurojnë një femër”.

This real life Rapunzel with 1.8 meter long hair that takes an hour to wash receives marriage proposals from men around the world with some even asking if they can “sniff” her hair.

Alyona thotë:

Për mua, bukuria e vërtetë është në natyrshmëri, prandaj flokët e mi janë kaq të gjata. Theshtë manifestimi i botës time të brendshme, pjesë e imja dhe e shpirtit tim shfaqen përmes flokëve”.

This real life Rapunzel with 1.8 meter long hair that takes an hour to wash receives marriage proposals from men around the world with some even asking if they can “sniff” her hair.

***

Burim: Unilad |Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit