JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

“Ulërimë”, ky është “bukuroshi” i fundit i Mercedes Benz
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 21/11/2019 17:50

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Nëse ndiheni sikur as 2020 Mercedes GLS 450 dhe as versioni 580 nuk janë mjaft të shpejtë, atëherë varianti i markës së re Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC + mund të jetë ajo që ju kërkoni. Kjo falë motorit të tij twin-turbo V8 me 603 kuajfuqi.

Ky flagship gjithashtu vjen me një njësi Boost 22 EQ Boost, duke ofruar ndihmë me shpejtësi të ulët motori. Karakteristikat e tjera kryesore përfshijnë sistemin e ndryshueshëm 4MATIC + me të gjitha rrotat, kutinë e ingranazheve me 9 shpejtësi dhe pezullimin e ajrit AMG ACTIVE RIDE CONTROL.

Kjo do të thotë që 2020 GLS 63 4MATIC + mund të përshpejtoj 0-100 km/orë në vetëm 4.2 sekonda, me shpejtësinë më të lartë të kufizuar në mënyrë elektronike në 250 km/orë, megjithëse me paketën opsionale të Shoferit AMG shkon deri 280 km/orë.

Brenda, ky është një GLS i rregullt i gjithi i ri 2020 me prekje speciale dhe shtesa në trup. Këto përfshijnë pedalet sportive AMG çelik inox, panele të ndriçuara të pragut me shkronja ‘AMG’, dyshekë me dysheme të zezë me shkronja ‘AMG’, tufë instrumentesh AMG me një zgjedhje të katër stileve të ekranit (Modern Classic, Sport, Discreet dhe Supersport) , plus vendet e AMG, distinktivi dhe timoni.

GLS 63 4MATIC + i ri gjithashtu vjen me një gamë të gjerë të sistemeve të asistencës për ngasje siç janë Active Distance Assist DISTRONIC me rregullimin e shpejtësisë bazuar në rrugë, ndërsa Active Stop-and-Go është në gjendje t’ju mbajë në korsinë tuaj, duke mbajtur një distancë sigurie me shpejtësi deri në rreth 60 km/orë.