Shopify zgjerohet në email marketing

Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 06.11.2019, 12:33

Shopify vazhdon të zgjerohet përtej platformës së saj thelbësore të tregtisë elektronike me një produkt të ri të quajtur Shopify Email. Shefi i produkteve të Shopify Craig Miller dhe drejtori i produktit për teknologjinë e marketingut Michael Perry dhane një demonstrim të shpejtë të produktit dje; Miller argumentoi se ata kanë krijuar "produktin e parë me email të krijuar për tregtinë elektronike".

Kjo do të thotë se është i integruar me dyqanin e një tregtari në Shopify, duke i lejuar ata të tërheqin me lehtësi asetet e markës së tyre në postën elektronike, së bashku me përmbajtjen e produkteve dhe listat. Ata gjithashtu mund të shohin nëse ato email në të vërtetë çojnë te klientët të shtojnë produkte në karrocat e tyre / t'i blejnë ato. Dhe ata mund të krijojnë segmente të klientit bazuar në të dhënat në Shopify.

"Ajo për të cilën jemi vërtet krenarë këtu është që ne bëhemi eksperti për ta," tha Perry. "Shumica e njerëzve që kemi anketuar nuk e kuptojnë vlerën e ndarjes, kështu që ne kemi marrë lirinë e mbledhjes së listës së duhur për të shtuar vlerë për ta."

Email-i i Shopify aktualisht është i disponueshëm si një provë e hershme e hyrjes për një grup të kufizuar tregtarësh, përpara një pjesëmarrjeje më të gjerë vitin e ardhshëm. Miller tha se do të jetë falas për këta tregtarë fillestarë dhe çmimet e përgjithshme që do të njoftohen më vonë.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit