JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Adobe tani mund të publikojë në TikTok
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 04/11/2019 18:45

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Adobe po lëshon sot një mori të azhurnimeve për mjetet e ndryshme të prodhimit të videos Cloud Creative sot. Në pjesën më të madhe, këto synojnë profesionistët (ose të paktën YouTubers). Premiere Rush, megjithatë, është pozicionuar gjithmonë si mjeti i Adobe për këdo që dëshiron të zbeh videon dhe kështu nuk është për tu habitur që kompania sot njoftoi se tani do të mbështesë gjithashtu ndarjen e videove direkt në TikTok. Kjo e bën Adobe aplikacionin e palës së tretë që mund të botojë drejtpërdrejt në TikTok.

Rush filloi tetorin e kaluar, me mbështetjen për ndarjen në të gjitha shërbimet e zakonshme të botimit të videove. Tani, falë këtij partneriteti të ri me TikTok, kompania po sjell të gjitha karakteristikat e integruara dhe të lehta për t’u përdorur të Rush edhe për komunitetin TikTok. Me këtë, përdoruesit e TikTok tani kanë mundësinë e përdorimit të veçorive të redaktimit të video, si automatizimi, transferimet dhe filtrat me ngjyra, timelapse dhe slo-mo.

Falë disa prej smartfonëve të mësimit të makinerive të Adobe, prodhuesit e videove – veçanërisht ata që zakonisht nuk xhirojnë llojet e videos vertikale që preferon TikTok – mund të kalojnë në një raport aspektesh të ndryshme me vetëm klikimin e një butoni dhe Premiere Rush automatikisht do t'i rimarrin këto të shkrepje për ty.