Po transmetonte direkt në Facebook, gazetarja diagnostikohet me kancer gjiri: Nuk e prisja kurrë

Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 31.10.2019, 14:05

Një gazetare nga Oklahoma është diagnostikuar me kancer në gji ndërsa transmetonte drjetpërsëdrejti në llogarinë e saj në Facebook.

Ali Meyer festoi 40-vjetorin vitin që shkoi dhe vendosi që me këtë rast të bënte mamografinë e parë në jetën e saj në muajin që i kushtohet ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit.

Ali shkoi me idenë që me videon e saj do inkurajonte gra të tjera që të bënin kontrolle, por s’e kishte pritur kurrë që mamografia do tregonte që ajo kishte kancer gjiri.

Disa momente më vonë, gazetarja paraqitet me lot në sy pasi kishte marrë diagnozën.

Nëna e 4 fëmijëve shprehej:

Kam kancer në gji dhe ende nuk ka përgjigje për shumë pyetje, por do bëj një rezonancë magnetike javën tjetër do marrim vesh se me çfarë kemi të bëjmë...”

Tashmë, pas 1 viti në luftë me kancerin, Ali është e pastër, edhe pse kirurgëve iu desh që t’i hiqnin një gjinjve.

Ajo tha në fund:

Për fat operacioni shkoi mirë dhe kirurgu plastik Dr. Oscar Masters me rregulloi bukur.”

Burimi:Mail Online|Përktheu dhe përshtati:JOQ Albania

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit