Vendosi kamerë të fshehtë, 29-vjeçarja kap ‘mat’ të gjithë burrat që po e shihnin nga gjoksi

Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 23.10.2019, 13:31

Një 29-vjeçare vuri një kamera të fshehur tek gjoksi i saj për të kapur 'mat' të gjithë ata që do t'ia hidhnin sytë tek dekolteja. E gjithë kjo u bë për të shpërndarë një mesazh sensibilizues në lidhje me kancerin e gjirit.

Whitney Zelig, e cila jeton në qytetin e Nju Jorkut, fshehu një kamera të vogël në kopsat e bluzes që mbante veshur dhe doli për një xhiro në Manhattan me dekoltenë disi të ekspozuar.

Ashtu siç pritej, burra dhe gra nuk kaluan dot pa ia hedhur sytë tek gjoksi.

I gjithë qëllimi i vidoes është që të vërë në dukje rëndësinë që ka vetë-ekzaminimi i gjirit për ta kapur në kohë kancerin. Videoja mban mesazhin: Zonja mos harroni që edhe ju vetë t'i hidhni një sy gjoksit tuaj!

Gjatë gjithë rrugës që ajo ndjek ishin të shumtë personat që nuk ngurruan që ta shihnin tek dekolteja.

Si për të bërë shaka, ajo shkon tek një market dhe merr dy fruta e i vendos tek pjesa e gjoksit ndërkohë që disa të moshuar aty afër shohin.

Burimi:Mail Online|Përktheu dhe përshtati:JOQ Albania

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit