Lëndoi kokën gjatë një incidenti,74-vjeçarit i del një ‘bri’ 10 cm i gjatë

Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 18.09.2019, 19:26

Shyam Lal Yadav e kishte vrarë kokën 5 vite më parë, dhe pak kohë pas incidentit filloi të vinte re diçka të pazakontë.

74-vjeçari nga fshati Rahli në Madhya Pradesh ia kishte lënë në dorëzim berberit bririn po sa herë që ai ia hiqte me brisk ai vazhdonte të rritej. Me kalimin e kohës briri shkoi deri në 10 cm.

Pasi u bë shumë i gjatë, i moshuari nuk po e menaxhonte dot më dhe kështu që kërkoi ndihmën e një kirurgu në spital. Pasi u konsultua, neurokirurgët tek spitali ku shkoi ia hoqën me sukses bririn dhe tani Shyam është duke u shëruar.

Briri i pazakontë në fakt nuk është një rast jo i njohur nga mjekët të cilët e quajnë 'bri dhjamor'.

Dr. Gajbhiye shpjegon:

Në terma mjekësorë kjo lloj rritjeje e rrallë quhet bri dhjamor. Duke qenë se në përbërje të tij ka keratinë, i njëjti material që gjendet tek thonjtë tanë, ky bri hiqet zakonisht me një brisk steril."

Këto lloj masash dalin më shpesh tek persona që janë të moshës nga 60 deri në 70 -vjeç.

Burimi:UNILAD|Përktheu dhe përshtati:JOQ Albania

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit