Dështoi 12 fëmijë njëri pas tjetrit, 36-vjeçarja bëhet më në fund nënë

Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 07.09.2019, 21:59

Një grua e cila ka humbur 12 foshnja është gëzuar më në fund me dy djem.

Ellie Robson-Grice ka humbur 12 fëmijë, pasi mitra e saj ishte një ambient jo dhe aq miqësor për vazhdimin e shtatzënive.

Kështu, sa herë që ajo mbetej shtatzënë, me kalimin e kohës i abortonte fëmijët në mënyrë jo-vullnetare.

Tashmë ajo është nëna krenare e dy djemve pasi iu nënshtrua një trajtimi eksperimental që bëri të mundur ngjizjen dhe vazhdimin e suksesshëm të shtatzënive.

Ellie dhe bashkëshorti i saj druheshin se nuk do bëheshin kurrë me fëmijë dhe madje po konsideronin dhe abortin, por për fat të mirë, situata ndryshoi për mirë.

36-vjeçarja kishte abortuar 8 fëmijë me partnerin e parë dhe katër të tjerë me bashkëshortin e saj aktual.

Më pas mjekët arritën ta bënin mitrën e saj më të përshtatshme për implantim dhe ajo ka sjellë në jetë Sam, i cili është 6-muajsh dhe Aidan, i cili është katër vjeç.

Burimi:Mail Online|Përktheu dhe përshtati:JOQ Albania

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet. KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit