JOQ Albania
Home

Receta e thjeshtë si përgatitet Nutella në kushte shtëpie
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 19/03/2017 13:57

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Nutella është një nga produktet më të pëlqyer nga të gjitha grupmoshat dhe gjithmonë e kemi hasur në formë të konservuar nëpër supermarket.

Për këtë arsye ne kemi paraqitur më poshtë recetën e thjeshtë si përgatitet Nutella në kushte shtëpia.

Përbërësit:

4 gota qumësht

4 lugë lajthi

4 gota sheqer pudër

4 lugë miell

6 lugë caji pudër kakao

200g gjalp

gjysëm luge kripë

 

Për përgatitjen ndiqni fotot në galeri.