“Jemi të martuara e me fëmijë”, vajzat denoncojnë manjakun në TikTok: Abuzon me fotot tona

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 15.06.2024, 15:35

Nga dita në ditë, rrjetet sociale në Shqipëri po e humbin qëllimin e tyre kryesor dhe po keqpërdoren për motive nga më të ndryshme.

Rrjeti social TikTok është njëri prej tyre dhe rastet e denigrimit, bullizimit dhe ofendimit të femrave sa vijnë e shtohen.

Së fundmi disa vajza kanë denoncuar në redaksinë tonë një person i cili merr fotot e tyre dhe i riposton me shkrime denigruese dhe ofenduese.

Ata thonë se personi në fjalë poston foto të vajzave të ndryshme, pa i njohur fare dhe pa asnjë lloj lidhje me to. Vajzat i kanë kërkuar që të fshijë fotot por ai nuk ka pranuar dhe si kusht ka vendosur dërgimin e fotove nudo.

Vajzat janë të shqetësuara pasi kanë familje e fëmijë dhe këto foto po iu hapin shumë probleme.

Denoncimi i qytetares:

Prsh ju lutem anonim desha me ju trregu qe esht ni qun qa ka hap adr fake tiktok insta dhe po njer foto gocash dhe po i ofendon si ashtu dhe mua desha me qe ta nxirrni let lajm sa me shpejt se po merr njer dhe goca ne qaf po bojn gocat vet vrasje ju lutem nxirreni ket manjak ta shofin te gjith se kush esht po ju bon gocave presion flm nese e lexoni kete sms do ja u dergoj me fakte foto nese me me ktheni prgj. Ju lutem nxirreni kete monster manjak se po i bon femrat te kalojn ne depresion po bej vet vrasje. Po po ju them qe ta bonu publike se po merr shum femra ne qaf me kam marr shoqet ne telefon po kalojn se ju ka publikuar fotot. Ju lutem po kalojm ne depresion pak probleme kemi plus del dhe kta lloj tipash ste lejn rehat. Behuni nje shpetim per goca femrat grat shqiptare. Se po ndodhin shum gjera

Nuk pranon ti fshije Foto dhe thot nese me dergon foto nudo do ja u fshij Nuk pranon dhe po nxjer akoma me shum femra qe nuk i njof e pat vet besoj. Po na prish me familje po futen familje ne sherr se po na nxjerr cdo foto dhe me ofendime i merr nga faqet tona dhe i shpernda jam detyruar ti fshi te gjitha gjerat. Ne instagram tiktok se nuk me linte rehat mu po ashtu dhe shum goca tjera. Nese ma ploteso deshiren thot jemi ne rregull do i fshij nuk te ngacmoj me

Jo nuk e njof As nuk e di kush esht as emer asgje nuk di rreth tij Ju lutem mund ta beni publike po me shqetso akomaaaa Po cmendemmmmmm Po hedh akoma foto tmijat e fshin dhe e qet prap mas dy minutash

Jaaa po me kercenon. Nuk e di cfar don nga ky llob personi Jaa e ka nxjerr prap vetem ju lutem mos boni foto publike se jam gru e martume Kam femij Familje

Tani po ngacmon dhe motren time Esht e vogel 14 vjec

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroi i muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Denisi nga Durrësi
  I pari në listë është Denisi nga Durrësi, i cili shpëtoi nga mbytja një vajzë në qytetin bregdetar. Ai e pa atë teksa ishte futur në det dhe vrapoi menjëherë për ta shpëtuar. Në një intervistë për JOQ ai tregon se nuk u mendua dy herë pët t’u futur në det dhe për të nxjerrë vajzën nga uji.
  Djali nga Tirana
  I dyti në listë është djali nga Tirana, i cili pa një të moshuar në rrugë që po shiste perime dhe vendosi që t’ia blejë asaj të gjitha me qëllim që ajo të shkonte në shtëpi dhe të mos rrinte më në rrugë në ato kushte. Gjithashtu ai bëri thirrje që çdokush që mundet të ndihmojë të moshuarit që shesin në rrugë, duke blerë produktet e tyre.
  Petrit Alijaj
  I treti është Petrit Alijaj, shqiptari në New York i cili shpëtoi nga manjaku të dashurën e tij. Një burrë i çmendur, manjak, tentoi të digjte të dashurën e shqiptarit në një stacion treni, por Petriti u hodh mbi të dhe flaka u vu në rrobat e tij. Ai ka marrë djegie të mëdha në trup dhe ndodhet i shtruar në një nga spitalet në New York.
  I riu shkodran
  Në listë është edhe i riu shkodran, i cili bëri një gjest për t’u duartrokitur. Ai iu dërgoi ujë dhe kafe, efektivëve të policisë, që kishin disa orë në punë në mes të rrugës. Ndoshta një gjest i vogël, por që motivon shumë të tjerë të ndihmojmë njëri-tjetrin.
Haram i muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Jurgen Çela
  I pari në listë është Jurgen Çela, i riu nga Fushë-Kruja, i cili aksidentoi rëndë një vajzë, në Rrugën e Durrësit, dhe më pas u zhduk duke e lënë atë në mes të rrugës, të plagosur. Ai u dorëzua më vonë dhe rezultoi se ishte në gjendje të dehur dhe ishte futur kundravajtje në rrugë. Sot, vajza e aksidentuar është në gjendje jo të mirë. Ajo është dërguar në Greqi për mjekim më të specializuar.
  Asgan Mërnica
  I dyti është Asgan Mërnica, 23-vjeçari nga Fieri, i cili vrau me armë zjarri një efektiv policie, Nevruz Cenaliajn. Mërnica e vrau efektivin, pas një debati mes të dyve, se kush do të kalojë i pari në një rrugë të ngushtë të fshatit. Pas dy ditësh, 23-vjeçari u vetëdorëzua, shumë i qetë, i qeshur dhe aspak i penduar për atë që kishte bërë.
  Erdgys Arrazi
  Në listë është edhe Erdgys Arrazi, bashkëshorti i Alma Arrazit, e cila u vetëhodh në lumin Buna bashkë me tre fëmijët e saj në gjende të rënduar psikologjike. Arrazi është në burg, pasi ndaj tij rëndon akuza, se e ka shtyrë bashkëshorten drejt vetëvrasjes. Prokuroria thotë se Arrazi e dhunonte bashkëshorten psikologjikisht dhe pas kësaj ajo ndërmori veprimin ekstrem.
  Djali dhunues
  I katërti në listë është djali që u filmua duke dhunuar nënën e tij të moshuar, duke e kapur prej flokësh dhe duke e goditur keq. JOQ Albania publikoi pamjet e dhunës dhe më pas policia kreu arrestimin e tij. Ai kishte vetëm pak ditë që kishte dalë nga qelia e burgut dhe ishte në arrest shtëpie. Dhuna e tij ndaj nënës ishte e përhershme.
  Eduart Danaj
  I pesti në listë është edhe Eduart Danaj, shqiptari, i cili masakroi me thikë për vdekje bashkëshorten e tij në Athinë. Ai mendonte se gruaja e tij e tradhëtonte dhe në gjendje të dehur e vrau atë në mes të rrugës. Eduarti e dhunonte gruan e tij vazhdimisht dhe ajo kishte marrë disa herë urdhër mbrojtje, por nuk ndihej e sigurt aspak.
  Vlonjati
  I gjashti në listë është vlonjati, i cili tmerroi në plazh turistet ruse. Ai i shante ato dhe u afrohej për t'i ngacmuar. Kur ato e refuzuan, vlonjati afroi çadrën ndaj tyre dhe i ofendonte sa të mundej.
  Babai dhunues
  Në listë është edhe babai që dhunonte djalin e tij të mitur në Vlorë. Ai shfaqej teksa i gjuante pa pushim në kokë dhe e shante si të mundej. Videoja u publikua nga JOQ dhe mori shumë komente.
  Adoleshentët
  Adoleshentët që dhunuan burrin me probleme të shëndetit mendor. Ata e ngacmonin në rrugë dhe e goditën, ndërsa ai përpiqej të mbrohej. Pamjet i shpërndanë në rrjetet sociale.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit