“Divorci po afron”/ Jennifer Lopez dhe Ben Affleck jetojnë të ndar

Shkruar nga: A Gjoni | Publikuar më: 11.06.2024, 23:26

Historia e dashurisë së Jennifer Lopez dhe Ben Affleck duket se i ka ardhur vërtet fundi.

Sipas burimeve të 'Entertainment Tonight', dy yjet «nuk janë ndarë ende zyrtarisht», por «jetojnë jetë të ndara»: «Në fillim ata ishin optimistë, mendonin se situata mund të ndryshonte. Nuk ndodhi kështu. Dhe në këtë pikë, thjesht, secili prej të dyve po bën gjënë e vet».

Kujtojmë se Ben dhe J.Lo kanë nxjerrë në shitje vilën e tyre në Beverly Hills, të blerë vetëm vitin e kaluar për rreth 60 milionë dollarë. Rezidenca me 12 dhoma gjumi, 24 tualete, një garazh për 12 makina, një pishinë dhe një kompleks sportiv, do të ishte e hapur për vizita për disa ditë.

Burimet afër çiftit bëjnë me dije se Ben është larguar nga shtëpia e familjes dhe është transferuar në një pronë me qira në Brentwood.

"Ata po marrin pak kohë për të kuptuar nëse marrëdhënia është e drejtë apo jo për të dy",tha një burim i brendshëm për 'US Weekly' disa ditë më parë.

Deri pak muaj më parë, tapetet e kuq në çift, të përbërë nga shikime të rrëmbyeshme dhe puthje pasionante, flisnin për një çift të lumtur.

Shenjat e para të krizës erdhën në fillim të majit, kur Jennifer mori pjesë e vetme në Met Gala. Disa ditë më vonë Affleck mori pjesë në festën e diplomimit të vajzës së tij Violet pa gruan e tij. Në fillim të qershorit, dy yjet u rishfaqën së bashku në ndeshjen e basketbollit të djalit të tij Samuel. Por, siç kishte vënë në dukje shtypi ndërkombëtar, ata ishin përshëndetur me një puthje të nxituar në faqe.

Vetëm pak ditë më parë Lopez bëri një lëvizje të bujshme që për shumë njerëz dukej e lidhur ngushtë me krizën (të supozuar) martesore: ylli i popit anuloi datat verore të turneut të saj në Shtetet e Bashkuara sepse "ajo po merr kohë të lirë për të qenë me fëmijët, familjen dhe miqtë e ngushtë”.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroi i muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Denisi nga Durrësi
  I pari në listë është Denisi nga Durrësi, i cili shpëtoi nga mbytja një vajzë në qytetin bregdetar. Ai e pa atë teksa ishte futur në det dhe vrapoi menjëherë për ta shpëtuar. Në një intervistë për JOQ ai tregon se nuk u mendua dy herë pët t’u futur në det dhe për të nxjerrë vajzën nga uji.
  Djali nga Tirana
  I dyti në listë është djali nga Tirana, i cili pa një të moshuar në rrugë që po shiste perime dhe vendosi që t’ia blejë asaj të gjitha me qëllim që ajo të shkonte në shtëpi dhe të mos rrinte më në rrugë në ato kushte. Gjithashtu ai bëri thirrje që çdokush që mundet të ndihmojë të moshuarit që shesin në rrugë, duke blerë produktet e tyre.
  Petrit Alijaj
  I treti është Petrit Alijaj, shqiptari në New York i cili shpëtoi nga manjaku të dashurën e tij. Një burrë i çmendur, manjak, tentoi të digjte të dashurën e shqiptarit në një stacion treni, por Petriti u hodh mbi të dhe flaka u vu në rrobat e tij. Ai ka marrë djegie të mëdha në trup dhe ndodhet i shtruar në një nga spitalet në New York.
  I riu shkodran
  Në listë është edhe i riu shkodran, i cili bëri një gjest për t’u duartrokitur. Ai iu dërgoi ujë dhe kafe, efektivëve të policisë, që kishin disa orë në punë në mes të rrugës. Ndoshta një gjest i vogël, por që motivon shumë të tjerë të ndihmojmë njëri-tjetrin.
Haram i muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Jurgen Çela
  I pari në listë është Jurgen Çela, i riu nga Fushë-Kruja, i cili aksidentoi rëndë një vajzë, në Rrugën e Durrësit, dhe më pas u zhduk duke e lënë atë në mes të rrugës, të plagosur. Ai u dorëzua më vonë dhe rezultoi se ishte në gjendje të dehur dhe ishte futur kundravajtje në rrugë. Sot, vajza e aksidentuar është në gjendje jo të mirë. Ajo është dërguar në Greqi për mjekim më të specializuar.
  Asgan Mërnica
  I dyti është Asgan Mërnica, 23-vjeçari nga Fieri, i cili vrau me armë zjarri një efektiv policie, Nevruz Cenaliajn. Mërnica e vrau efektivin, pas një debati mes të dyve, se kush do të kalojë i pari në një rrugë të ngushtë të fshatit. Pas dy ditësh, 23-vjeçari u vetëdorëzua, shumë i qetë, i qeshur dhe aspak i penduar për atë që kishte bërë.
  Erdgys Arrazi
  Në listë është edhe Erdgys Arrazi, bashkëshorti i Alma Arrazit, e cila u vetëhodh në lumin Buna bashkë me tre fëmijët e saj në gjende të rënduar psikologjike. Arrazi është në burg, pasi ndaj tij rëndon akuza, se e ka shtyrë bashkëshorten drejt vetëvrasjes. Prokuroria thotë se Arrazi e dhunonte bashkëshorten psikologjikisht dhe pas kësaj ajo ndërmori veprimin ekstrem.
  Djali dhunues
  I katërti në listë është djali që u filmua duke dhunuar nënën e tij të moshuar, duke e kapur prej flokësh dhe duke e goditur keq. JOQ Albania publikoi pamjet e dhunës dhe më pas policia kreu arrestimin e tij. Ai kishte vetëm pak ditë që kishte dalë nga qelia e burgut dhe ishte në arrest shtëpie. Dhuna e tij ndaj nënës ishte e përhershme.
  Eduart Danaj
  I pesti në listë është edhe Eduart Danaj, shqiptari, i cili masakroi me thikë për vdekje bashkëshorten e tij në Athinë. Ai mendonte se gruaja e tij e tradhëtonte dhe në gjendje të dehur e vrau atë në mes të rrugës. Eduarti e dhunonte gruan e tij vazhdimisht dhe ajo kishte marrë disa herë urdhër mbrojtje, por nuk ndihej e sigurt aspak.
  Vlonjati
  I gjashti në listë është vlonjati, i cili tmerroi në plazh turistet ruse. Ai i shante ato dhe u afrohej për t'i ngacmuar. Kur ato e refuzuan, vlonjati afroi çadrën ndaj tyre dhe i ofendonte sa të mundej.
  Babai dhunues
  Në listë është edhe babai që dhunonte djalin e tij të mitur në Vlorë. Ai shfaqej teksa i gjuante pa pushim në kokë dhe e shante si të mundej. Videoja u publikua nga JOQ dhe mori shumë komente.
  Adoleshentët
  Adoleshentët që dhunuan burrin me probleme të shëndetit mendor. Ata e ngacmonin në rrugë dhe e goditën, ndërsa ai përpiqej të mbrohej. Pamjet i shpërndanë në rrjetet sociale.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit