“Ka humbur Rama”/ Sulmohet kape.net, mijëra postime nga anonimë

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 01.04.2024, 20:01

Pak kohë më parë, JOQ Albania prezantoi Kape.net, një ëebsite, i cili erdhi për të ndihmuar çdo qytetar, që humb apo gjen diçka, me dëshirën e madhe për t’i kthyer atë që i takon çdokujt.

Nëpërmjet këtij ëebsite, qytetarët vetë mund të gjejnë personin që kërkojnë, për t’i kthyer atë çfarë kanë gjetur.

Kjo platformë, e përqafuar nga shqiptarët do të zgjerohet me kalimin e kohës. Deri më tani shumë e shumë raste kanë rezultuar me sukses dhe për këtë kemi marrë shumë falenderime.

Por ditën e sotme, ëebsite është sulmuar, nga persona që ende nuk dihen. Mbi 1000 postime janë publikuar në ëebsiten Kape.net me foton e kryeministrit Edi Rama dhe me mbishkrimin “Ka humbur Edi Rama”.

Postimet nuk kishin të ndalur deri në momentin që ndërhyri stafi i Kape.net.

Pavarësisht dëshirës së madhe për të ndihmuar shqiptarët, sërish përballemi me sulme që nuk do donim të ndodhnin. Megjithatë, platforma është e hapur dhe mund të ndihmoni njëri-tjetrin kur të jetë e nevojshme, fare thjesht.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit