Vrasja e 18-vjeçarit në Podujevë, ngritet aktakuzë ndaj dy të miturve

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 01.04.2024, 14:37

Gjykata ka ngritur aktakuzë ndaj Elton Kadriut dhe Artiol Abdullahut për vrasjen e Lulzim Fejzullahut, 18-vjeçarit nga Podujeva.

Të dyve iu është ngarkuar vepra penale “vrasje e rëndë” në aktakuzë.

Lajmin e ka konfirmuar për Insajderin edhe avokati i familjes Fejzullahu, Tomë Gashi. I njëjti s’ka dhënë më shumë detaje.

Deri më tani, dy të akuzuarit kanë qëndruar në paraburgim deri në një vendim tjetër të gjykatës.

Prokuroria, rastin fillimisht e kishte iniciuar si “vrasje në tentativë”, e më pas është ricilësuar në “vrasje”.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit