Sulmohet me armë zjarri shtëpia e një personi në Pejë, dyshohet se shkak mund të jenë borxhet

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 01.04.2024, 19:38

Dy persona nga qyteti i Pejës kanë raportuar se, derisa ishin duke qëndruar në shtëpi, kanë dëgjuar disa të shtëna me armë zjarri në drejtim të shtëpisë së tyre nga persona (ende të paidentifikuar).

Rasti ka ndodhur të shtunën rreth orës 23:13. Dyshohet se shkak i këtij veprimi mund të jenë disa mosmarrëveshjeve-borxhe.

Policia njofton se nga predhat janë dëmtuar dy tjegulla dhe një gyp-ujëmbledhës.

Rasti po hetohet nga ekipet përkatëse policore.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit