Zjarr në Bjeshkët e Rugovës- Dyshohet se është djegur shtylla elektrike

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 31.03.2024, 20:11

Gjatë ditë së sotme në Kuqishtë të Rugovës ka marr flakë një pjesë e malit.

Mediat raportojnë se zjarri ka nisur si pasojë e rrymës elektrike.

Dyshohet se tensioni i lartë i rrymës ka shkaktuar zjarrin dhe është përhapur edhe në male.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit