Mickoski: Koalicioni i OBRM-PDUKM-së “Maqedonia jote” qëndron pas valës së ndryshimeve

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 29.03.2024, 13:53

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski sot nënshkroi marrëveshje me partnerët e koalicionit.

Marrëveshja është nënshkruar me 24 parti, në mesin e të cilave është edhe “Dinjiteti” i Stojançe Angellovit dhe “Të bashkuar për Maqedoninë” e Lube Boshkovskit, si dhe LD-ja e Pavle Trajanovit, parti këta që së fundmi ishin pjesë e koalicionit qeverisës.

“Sot nënshkruam kartën për koalicion strategjik dhe vendosjen e parimeve të punës së ardhshme të koalicionit të udhëhequr nga OBRM-PDUKM, i quajtur “Maqedonia jote”. Qëndrojmë pas valës së ndryshimeve që duhet të sigurojnë një Maqedoni të qëndrueshme dhe të fortë!”, tha Mickoski.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit