Greqia tronditet nga dy tërmete me magnitudë 5.6 dhe 5.7

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 29.03.2024, 08:32

Dy tërmete me magnitudë 5.6 dhe 5.7 janë regjistruar paraditen e së premtes pranë Ilisë, Greqi.

Mediat greke raportojnë se tërmete janë ndjerë edhe në Atikë dhe Kretë.

Epiqendra e saktë ndodhet 25 kilometra në lindje të Strofades.

Sizmiologët thonë se për momentin nuk ka vend për t’u shqetësuar.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit