Italiani me 12 emigrantë aksidentohet në Pogradec, banorët e mbajnë ‘peng’ deri sa arrestohet

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 28.03.2024, 12:43

Një shtetas italian është arrestuar pasi ka shkaktuar një aksident në fshatin Vërdovë të Pogradecit.

Italiani ka qenë duke transportuar 12 emigrantë kur ka përplasur nga pas një tjetër makinë. Ai ka tentuar të largohet nga vendi i ngjarjes, por banorët nuk e kanë lejuar deri sa ka mbërritur policia.

Ka dyshime se italiani po i transportonte emigrantët drejt Tiranës kundrejt përfitimit financiar.

Policia po heton për zbardhjen e ngjarjes ndërkohë shtetasi italian do të përballet me dy akuza, atë të trafikimit të qenieve njerëzore dhe shkaktimin të aksidentit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit