Ndalohet një person në Kavadar, dyshohet për vjedhje

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 28.03.2024, 15:03

Dje në ora 18:50 në Kavadar, zyrtarë policorë nga DPB Kavadari kanë ndaluar F.J.(18) nga Kavadari.

Ai dyshohet se ka kryer veprën penale “vjedhje” nga oborri i manastirit “Shën Nikolla Moklishki” në atarin e fshatit Vatasha e Kavadarit, gjatë së cilës ka marrë disa sende. Atij i janë gjetur sendet dhe i janë kthyer pronarit.

Për ngjarjen është njoftuar prokurori publik, ndërsa pas dokumentimit të saj do të bëhet kallëzim përkatës.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit