Krasniqi pritet ta propozojë Bedri Hamzën për kryeministër

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 27.03.2024, 14:19

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi pritet ta propozojë sot Bedri Hamzën kandidat për kryeministër të ardhshëm të Kosovës.

Kreu i PDK-së ka ftuar sot konferencë për media, lideri i kësaj partie pritet që në këtë konferencë do të dalë me propozimin zyrtar.

Aty pritet që kryetari aktual i Mitrovicës, Bedri Hamza të jetë kandidati i PDK-së për kryeministër në zgjedhjet e reja parlamentare.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit