Si e mësoi gjuhën shqipe Duda Balje:“Takimin e parë e kisha me ushtarë të UÇK, nuk dija qysh me fol”

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 26.03.2024, 14:02

Deputetja e Kosovës, Duda Balje ka treguar historinë se si e ka mësuar gjuhën shqipe pasi që ajo nuk e ka folur këtë gjuhë .

Në emsionin “Hambari” Balje ka treguar një situatë pasi ka marrur postin e parë para se të futet në poltik, ku ajo është takuar me ushtarë e UÇK-së edhe ajo nuk i ka kuptuar aspak.

“Kur fillova punën në politik ku kam marr postin puro-politike ku është një marrveshje poltike edhe unë nuk kam qenë në politik në këtë kohë edhe kam shku në takimin e parë edhe koleg të cilët i kam pas brenda prej kanë qenë pjestarë të UÇK-së edhe para se mu ulur me ta asistentja me ka thënë a e dinë gjuhën shqipe edhe unë kamë thënë jo edhe krejt fillun me qesh, kur kam futur brenda asgjë nuk kom kuptuar”, ka thënë ajo.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit