Shtrydhi paratë e Shëndetësisë, largohet pa zhurmë ish-kunata e Ramës

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 25.03.2024, 11:40

Albana Fico nuk është më drejtoresha e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” Tiranë.

Largimi i saj nga ky post që e mban që prej dhjetorit të vitit 2021, është bërë pa shumë zhurmë nga ana e qeverisë.

Ka dyshime se Fico, ish-kunata e kryeministrit Edi Rama, është larguar nga detyra pas zjarrit të rënë në urgjencën e QSUT më 11 shkurt. Mesa duket paratë e vjedhura nga tenderat e shëndetësisë kanë qenë të pamjaftueshme për shkarkimin e saj nga posti i drejtoreshës.

Ende nuk dihet se kush do t'i zërë vendin e lakmuar Ficos, pasi emërimi bëhet nga Ministria e Shëndetësisë me miratimin e kryeministrit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit