Aksident i rëndë në Prizren, vetura godet këmbësorin

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 25.03.2024, 09:51

Një aksident trafiku ka ndodhur mbrëmë në Prizren, ku një veturë ka goditur një këmbësor, duke i shkaktuar lëndime të rënda trupore.

Viktima që u përplas nga vetura është dërguar në Qendrën Klinike Universitare për trajtim mjekësor, ndërkohë që shoferi i dyshuar është arrestuar.

Lajmin e ka konfirmuar edhe Policia Rajonale në Prizren, me ç’rast është bërë e ditur se i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti duke drejtuar veturën, ka goditur këmbësorin –viktimë mashkull kosovar duke i shkaktuar kështu lëndime trupore. Viktima është dërguar në QKUK për tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. Rasti në procedurë hetimore.”

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit