Në vendkalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 25.03.2024, 09:00

Komunikacioni në rrugët shtetërore zhvillohet pa probleme, kryesisht në rrugë të lagështa, njoftojnë nga Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë.

“Komunikacioni jashtë mjediseve urbane po zhvillohet me intensitet mesatar. Në vendkalimet kufitare nga ana e Maqedonisë nuk ka më vonesa për hyrje dhe dalje nga vendi”, njoftojnë nga LAMM

Nga LAMM u bëjnë thirrje shoferëve që të kenë kujdes me shpejtësisë së automjeteve, sidomos në rrugët nëpër lugina dhe gryka, ku ka mundësi për rrëshqitje të dheut. Kjo veçanërisht vlen për segmentet Katllanovë – Veles, Mavrovë – Dibër – Strugë, Vinicë – Berovë dhe Koçan – Dellçevë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit