Vrau vajzën 16-vjeçare e fqinjin dhe plagosi gruan, nis gjyqi për shqiptarin Taulant Malaj

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 24.03.2024, 17:58

Gjyqi i Taulant Malajt, shqiptarit në Torremaggiore, që vrau vajzën e tij 16-vjeçare Jessica dhe fqinjin e tij Massimo De Santis, ka nisur.

Shqiptari tani akuzohet edhe për tentativën e vrasjes së bashkëshortes Tefta Malaj.

Në Foggia, Gjykata e Assizes i tha jo gjyqit të shkurtuar dhe raporti i tij psikiatrik u mohua.

Avokati i Tefta Malajt, Roberto De Rossi tha se procesi gjyqësor për këtë rast do të jetë i gjatë dhe kompleks.

“Duam të evidentojmë sjelljen e të pandehurit para dhe pas vrasjes në aspekte të ndryshme që lidhen më vonë me dënimin. Ne do të vazhdojmë në mënyrë konkrete me objektivat tona të qarta duke vlerësuar ato që dalin nga hetimi paraprak”.

Sipas mediave italiane, në gjykimin e shqiptarit do të shfaqen edhe disa video, si nga video survejimi, ashtu edhe ato të xhiruara nga të akuzuarit që kishin filmuar disa momente të masakrës.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit