Osmani në 25 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Përjetësisht falënderuese

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 24.03.2024, 15:20

Janë mbushur 25 vjet nga fillimi i bombardimeve të NATO-s mbi caqet ushtarake dhe policore serbe.

Këtë datë të rëndësishme e kujtoi presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani.

Osmani u shpreh përjetësisht falënderuese ndaj NATO-s.

“25 vjet më parë, filloi shpëtimi i Kosovës nga shfarosja. Aleancat duhet t’i ruajmë po aq sa edhe lirinë! Faleminderit përjetësisht NATO!”, tha ajo.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit