Thaçi: PDSH në zgjedhje do jetë me BDI-në

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 23.03.2024, 21:19

Menduh Thaçi, në paraqitjen e tij para mediave, në një deklaratë ka bërë ditur se propozimi për të qenë kryetar partie është në rend dite, në mënyrë që të mbajë frontin evropian të bashkuar dhe të dalin në zgjedhje bashkë me një qëllim të qartë për fitoren, përcjell Telergafi.

“Do të jemi parti dyshe me BDI-në, sepse atë e shohim si forca kryesore për të arrit te fitorja. Që të mos i lejojmë partive Maqedonëse ti ngrenë istuticionet pa ne”, tha ai.

“Krejt këto emra që i përmendi Taravari përmendi ai, un do jem me ato në list por un të hyj në list partisë maqedonase që me çdo kusht të bëhem deputet këtë nuk e bëj”, shtoi ai.

Thaçi gjithashtu ka shtuar se nënshkrimi i marrëveshjes do të zhvillohet të hënën në Tetovë, duke e bërë të qartë që është i gatshëm për të firmosur atë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit